Chorwackie kurorty nęcą coraz to bardziej – poznaj ofertę nieruchomości

Entuzjaści podróżowania, kiedy planują wczasy, z reguły muszą wybierać między zwiedzaniem a wakacjami. Swoistą nowością w biurach podróży są podróże typu 7+7. Propozycje tego typu to przeważnie objazdówka, do jakiej dołączyć można 7-dniowe wczasy. Opcja taka sprawdza się w państwach basenu Morza Śródziemnego, jednakowoż nie tylko. Coraz entuzjastyczniej turyści wyjeżdżają również na Bałkany. Jednym z popularniejszych państw jest tam Chorwacja. Pełen uroku kraj przyciąga zarówno świetną przyrodą, jak także i niezwykłymi zabytkami. Będąc w tym kraju nie sposób nie zatrzymać się w Dubrowniku, Splicie czy Trogirze. Niezwykle atrakcyjne są również chorwackie parki narodowe. Obowiązkowo wręcz ujrzeć wypada Park Narodowy Krka i bajkowe Plitvickie Jeziora.

Turkusowe jeziora połączone ze sobą systemem wodospadów to epokowy widok, a kompletny park od lat figuruje już na liście ogólnoświatowego dziedzictwa UNESCO. Do Chorwacji wolno wybrać się z jednym z biur podróży lub też uczynić https://realestate-honeste.com. Rozmaite wycieczki do Chorwacji i krajów sąsiednich wolno co roku znaleźć w turystycznych katalogach. Letnie miesiące to czas idealny, aby zaplanować wakacyjny urlop. Nie zawsze jednak perfekcyjnym celem podróży są kraje nad Morzem Śródziemnym. Coraz więcej osób chętnie zwiedza pozostałe kraje Europy. Dużą popularnością cieszy się obecnie Chorwacja, jaka słynie z niższych cen, olśniewających zabytków, pięknej przyrody oraz świetnej, letniej pogody. Ci, jacy zdecydują się na zobaczenie Chorwacji, zazwyczaj decydują się na ujrzenie tych największych chorwackich atrakcji. Zaliczają się do nich bez negowania najogromniejsze miasta kraju.

Szczególną uwagę zwraca przede wszystkim Dubrownik, którego zabytkowa zabudowa została wpisana na listę UNESCO. Nie mniej atrakcyjny est także Split czyli najogromniejsze miasto Chorwacji. W tym cudownym, starym chorwackim mieście w fenomenalny sposób krzyżują się wpływy węgierskie, weneckie oraz austriackie. Nie sposób też ominąć Trogir. Tutaj z kolei wypada zobaczyć zabytkową starówkę, ratusz i katedrę św. Wawrzyńca z XIII stulecia. Wielu turystów nie poprzestaje na samym tylko zwiedzaniu oraz decyduje się na poboczne wczasy w Chorwacji.

Dodaj komentarz