Co powinienem zrobić, jeśli ktoś w moim domu ma COVID-19?

Jeśli ktoś w Twoim domu ma COVID-19, możesz zrobić dodatkowe rzeczy, aby chronić siebie i innych: Trzymaj chorego z dala od innych – Chory powinien przebywać w osobnym pomieszczeniu i w miarę możliwości korzystać z innej łazienki. Powinni też jeść we własnym pokoju. Eksperci zalecają również, aby dana osoba trzymała się z dala od zwierząt w domu, dopóki nie poczują się lepiej.

Niech nosi maskę – Chory powinien nosić maskę, gdy znajduje się w tym samym pomieszczeniu co inne osoby. Jeśli nie mogą nosić maski, możesz pomóc się chronić, zakrywając twarz, gdy jesteś z nimi w pokoju. Myj ręce – Często myj ręce wodą z mydłem.

Pamiętaj o regularnym sprzątaniu, dezynfekcji

Często czyść – oto kilka konkretnych rzeczy, które mogą pomóc: Używaj rękawiczek jednorazowych podczas czyszczenia. Dobrym pomysłem jest również noszenie rękawiczek, gdy musisz dotknąć prania, naczyń, sztućców lub śmieci chorego. Umyj ręce po zdjęciu rękawiczek. Regularnie czyść rzeczy, które są często dotykane. Obejmuje to blaty, stoliki nocne, klamki, komputery, telefony i powierzchnie łazienkowe.

Czyść rzeczy w domu mydłem i wodą, ale także używaj środków dezynfekujących na odpowiednich powierzchniach. Niektóre środki czyszczące skutecznie zabijają bakterie, ale nie wirusy, dlatego ważne jest, aby sprawdzić etykiety. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) ma listę produktów tutaj. Co jeśli jestem w ciąży?

Więcej informacji na temat COVID-19 i ciąży jest dostępnych osobno. Jeśli jesteś w ciąży i masz pytania dotyczące COVID-19, porozmawiaj ze swoim lekarzem, pielęgniarką lub położną. Mogą pomóc.

Co mogę zrobić, aby poradzić sobie ze stresem i lękiem?

To normalne, że czuję lęk lub martwi COVID-19. Jest to także normalne, aby czuć podkreślił, samotny, zmęczony lub nie jest w stanie wykonać swoich zwykłych czynności. Można dbać o siebie, starając się:

  • Rób przerwy od wiadomości
  • Regularnie ćwicz i jedz zdrową żywność
  • Znajdź zajęcia, które lubisz i które możesz wykonywać w domu
  • Bądź w kontakcie ze znajomymi i członkami rodziny

Warto pamiętać, że robiąc takie rzeczy, jak szczepienie i przestrzeganie lokalnych wytycznych, pomagasz chronić innych ludzi w swojej społeczności. Gdzie mogę się dowiedzieć więcej? W miarę jak dowiadujemy się więcej o tym wirusie, zalecenia ekspertów będą się zmieniać. Skontaktuj się z lekarzem lub urzędnikiem ds. zdrowia publicznego, aby uzyskać najbardziej aktualne informacje o tym, jak chronić siebie i innych. Zobacz https://www.kickstarter.com/projects/1551071278/breaking-the-wall-of-silence-documentary

Aby uzyskać informacje na temat COVID-19 w Twojej okolicy, możesz zadzwonić do lokalnego urzędu zdrowia publicznego. W Stanach Zjednoczonych zwykle oznacza to Zarząd Zdrowia Twojego miasta lub miasta. Wiele stanów posiada również numer telefonu „gorącej linii”, pod który można zadzwonić.

Zasoby dla kierownictwa opieki zdrowotnej

Obecnie bardziej niż kiedykolwiek ważne jest, aby systemy opieki zdrowotnej i organizacje opieki zdrowotnej tworzyły i zapewniały infrastrukturę i zasoby wspierające lekarzy, pielęgniarki i członków zespołów opiekuńczych. Poniższe listy zawierają praktyczne strategie dla kierownictwa systemu opieki zdrowotnej, które należy rozważyć w celu wsparcia swoich lekarzy i zespołów opieki podczas COVID-19.

Należy pamiętać, że wszelkie działania angażujące studentów medycyny lub studentów innych zawodów medycznych powinny być częścią dobrowolnego, prowadzonego przez studentów programu nadzorowanego przez ich szkołę zgodnie z wytycznymi LCME lub innego akredytującego. Nie powinno mieć miejsca bezpośrednie nagabywanie poszczególnych uczniów.

Niektóre pozycje na liście są sugestiami, podczas gdy inne zostały już wdrożone przez systemy opieki zdrowotnej. Oceń stres lekarza i zidentyfikuj konkretnych kierowców. Ankiety mogą być wykorzystywane do śledzenia trendów w poziomach stresu, identyfikacji konkretnych czynników stresu i rozwoju infrastruktury wspierającej opartej na tych czynnikach. Amerykańskie Stowarzyszenie Medyczne oferuje dwie bezpłatne ankiety, aby pomóc organizacjom opieki zdrowotnej monitorować wpływ COVID-19 na ich siłę roboczą podczas tej pandemii.

Budowanie prężnej organizacji

Zasoby dla opiekunów, Tworzenie Odpornej Organizacji, zapewniają 17 kroków, które organizacje opieki zdrowotnej mogą podjąć, aby skutecznie opiekować się pracownikami służby zdrowia w czasie kryzysu. Skuteczne organizacje przyjmą podejście systemowe i skupią się na staniu się odporną organizacją przed czasami kryzysów, zamiast ograniczać swoje wysiłki do skupienia się na indywidualnej odporności. Odporne organizacje będą musiały szybko przekonfigurować swoje priorytety w zakresie dobrostanu, aby sprostać największym nowym bodźcom stresu w sytuacji kryzysowej.

Redystrybucja obciążenia. Dział podstawowej opieki zdrowotnej podkreśla, w jaki sposób dostosował się do dramatycznego wzrostu liczby połączeń w podstawowej opiece zdrowotnej podczas COVID-19, opierając się na wsparciu akademickiego ośrodka zdrowia i przyjmując praktyki telemedyczne.

Lekarze przebywający w domu (poddani kwarantannie lub w celu opieki nad dziećmi) zarządzają skrzynkami odbiorczymi i rozmowami telefonicznymi osób, które są w pracy oraz zapewniają opiekę telemedyczną. Organizacje mają możliwość przekierowywania lub tworzenia punktów za pracę lekarską za tę pracę.

Atlantic Medical Group przestawiła swój model opieki ambulatoryjnej na telefonię i telemedycynę i znacznie zmniejszyła liczbę wizyt w gabinecie. Rozważają podział swoich gabinetów na zespoły pracowników i lekarzy oraz rotację zespołów w biurze i poza nim. Rotacja zmian zmniejszyłaby personel w biurze, tak że wszyscy nie byliby razem w tych samych bardzo ciasnych przestrzeniach. Lekarze spoza gabinetu mogą przeprowadzać wizyty telefoniczne, telemedycynę, odpowiadać na pytania pacjentów lub być delegowani do call center i centrów testowych.

Dodaj komentarz