Fotografia weselna – uchwyćmy najlepsze sekundy życia

Młodzi ludzie zawierający związek małżeński potrzebują, aby ten dzień był dla nich uroczysty, wyjątkowy. Coraz częściej więc ceremonie ślubne są inne aniżeli wszystkie, wedle indywidualnych scenariuszy. W końcu, dzień ślubu ma obowiązek być dniem niepowtarzalnym. Rozpocząwszy od ślubnych kreacji, poprzez ceremonię zaślubin, wesele, na sesji zdjęciowej zamykając wszystko musi być wedle ich pomysłu, w szeregu przypadków wychodzącego.

Niemalże, jedyną pamiątką ze ślubu i wesela jest fotografia ślubna. Wskutek tego nadzwyczaj ważną sprawą jest decyzja w jakim środowisku odbędzie się sesja zdjęciowa – lub w atelier, lub w plenerze, a jeśli wybierzemy plener, to jaki? Czy zatrudnimy pospolitego fotografa, czy artystę fotografika – dużo dylematów. Nieraz zdjęcia w atelier są robione jako fotograficzna pamiątka dla rodziny, natomiast coraz częściej pozytywnie sfiksowane sesje fotograficzne trafiają do albumu państwa młodych jako ich osobista dokumentacja tego wydarzenia.

Pomimo różnych nowatorskich pomysłów zaglądamy z sentymentem w przeszłość patrząc na zdjęcia naszych pradziadków. Fotografia weselna w sepii bądź biało-czarna. Ma prawo to jest pomysł na podtrzymanie tradycji rodzinnej? Poprawnie wykonany portret zdjęciowy powinien mieć tzw. duszę. Fotograf po trosze powinien być psychologiem oraz wnikliwym obserwatorem, żeby uchwycić ten ulotny moment ekspresji na twarzy – fotografia ślubna ma bowiem opowiadać historię przedstawianych osób, co potwierdza fotografia zakrzówek. Do wykonania właściwej fotografii niebezużyteczne jest dobre światło.

Powinno być rozproszone, w związku z tym bardzo dobrą porą są godziny poranne lub popołudniowe. Jest to podstawa powodzenia. By młoda para czuła się swobodnie podczas sesji zdjęciowej, należy koniecznie wybrać miejsce, jakie młodych nie krępuje oraz sprawi, że będą się zachowywać swobodnie. Żeby poprawnie wyeksponować głównych bohaterów należy słusznie dopasować głębię ostrości, która zezwoli na taką ekspozycję postaci jaką chcemy osiągnąć. Fotografia ślubna ma być pamiątką na całe życie, w następstwie tego tak ważne jest należyte przygotowanie się do sesji zdjęciowej. Przez następne lata pragniemy się przecież radować tymi zdjęciami, przypominać sobie ten najwspanialszy moment naszego życia.

Dodaj komentarz