Gry – zabawa dla mas

Jak wolno odnotować dzisiejszy postęp technologiczny rozwija się w właściwie wybitnie zawrotnym tempie. Co za tym idzie, zaczynają się rozwijać również gry komputerowe. Należy przyznać, że aktualnie są one dostępne wszędzie, a każda gra jest coraz to bardziej rozwinięta. Coraz bardziej zaczyna przypominać rzeczywistość.

Należałoby odnotować, że nowoczesne granie wprowadza wśród graczy w samej rzeczy dużo zamętu. Świat rozpoczyna się dzielić na zwolenników oraz przeciwników gier. Nie można jednakże zaprzeczyć temu, że gry są w istocie oszałamiającym źródłem spostrzegawczości. To oczywiście dzięki nim wielu ludzi uczy się dostrzegać dużo ważnych, wydawać by się mogło nieistotnych sytuacji. Jest to oczywiście niesłychanie ściśle związane z refleksem.

To za sprawą gier dziecko nauczy się bardzo szybko podejmować przeróżne decyzje oraz działać w warunkach stresu. Nauczy się też dokonywać niesłychanie szybkiego wyboru, bo w grach takie rzeczy są niezwykle częste w czasie kierowania bohaterem. Co znacznie więcej, taka decyzja rzutuje na dalszy tok gry, a co za tym idzie nie może być bezmyślna, jedynie rzeczywiście poprawnie przemyślana – wypróbuj spolszczenie Kingdom Come Deliverance. To wszystko może się potem przydać w późniejszym życiu, nawet dorosłym.

Zanim niemniej jednak przyjdzie dorosłość, oczekują nas jeszcze lata szkole. Tu właśnie w szczególności przyda nam się refleks oraz spostrzegawczość. Jakkolwiek w szkole dziecko jest wyraźnie skazane na udowadnianie, że posiada takie, a nie inne umiejętności. To właśnie dzięki graniu w gry komputerowe, dziecko uczy się dostrzegać pozornie nieważne detale. Będzie to zwłaszcza przydatne przy rozwiązywaniu zadań tekstowych, w których liczy się myślenie.

Nowoczesne warunki życia, ciągły pośpiech nie zezwalają na to, by długo się zastanawiać. Czas reakcji liczy się w samej rzeczy niezwykle. Skutkiem tego zamiast odradzać dziecku grania, musimy wręcz je do tego namawiać. Szczególnie dlatego, że szeroka jest również liczba wszystkich gier edukacyjnych. One nie tylko zapewnią naszemu dziecku rozrywkę, jakkolwiek również i potrzebną wiedzę.

Dodaj komentarz