Innowacyjnie zaprojektowane piece indukcyjne o przeznaczeniu w przemyśle

Innowacyjne piece indukcyjne o zastosowaniu w przemyśle wyprodukowane są przez markę Energoel. Marka wypuszcza dwie serie: piece indukcyjne PDP oraz PDM. Piece z serii PDP dedykowane są do stopienia niedużej ilości materiałów kolorowych w warunkach laboratoryjnych. Mogą to być: złoto, srebro i platyna. Zleceniodawcy mogą wybierać pośród wersji współpracujących z tyglami ceramicznymi i wersji wyposażonych w tygiel grafitowy.

Dokładne parametry maszyn opublikowane są na stronie www Energoel, co pozwoli wyszukać klientom idealne wyjście pod zastosowanie przewidywane w swoim miejscu pracy. Piece z serii PDM dedykowane są głównie do prac w laboratorium, lecz również do prac przemysłowych. Mają tygiel węglikowy o pojemności jaka może stopić dwa kilogramy miedzi.

Mające zastosowanie w przemyśle piece cechuje: wysoka sprawność, imponująca produktywność, spora wydajność w przetwarzaniu energii, możliwość automatyzacji wszystkich procesów, łatwa obsługa, możliwość sterowania mocy w obrębie temperatury, kompaktowa budowa, niewielkie gabaryty, pozytywny wpływ na środowisko, jak i możliwość zastosowania dowolnych funkcji, zależnie od oczekiwań przedsiębiorcy.

W laboratoriach i budynkach przemysłowych piece tego typu sprawdzają się doskonale. Posłużą głównie do wykorzystania w odlewniach, pracowniach złotniczych czy zakładach przerabiania odpadów ponownego przetworzenia. Piece najnowszej generacji skonstruowane są w oparciu o podzespoły elektroniczne i elektryczne, o wysokiej jakości i obrotności.

Wyraźne mieszanie metalu zapewnia jednorodne uzyskanie stopów, co ma znaczenie przy przetwarzaniu złomów metali. Każdy z piecy jest szczegółowo scharakteryzowany technicznie, jak i wskazane są jego cechy techniczne. Można także sprawdzać elementy wykonania oraz wyposażenie. Wykwalifikowani inżynierowie zajmują się też wykonaniem linii technologicznych, w których centralnym elementem są nagrzewnice i piece indukcyjne. Każde zlecenie realizowane jest na podstawie indywidualnych wyznaczników.

Dodaj komentarz