Jak dbać o lakier i w jaki sposób go konserwować?

Lakierowanie pojazdu, czy jest nim pojazd, czy również motor, to zawsze, składający się z paru etapów, wymagający dużego nakładu pracy i skupienia, proces. Każdy zakład lakierniczy zaczyna swoją pracę od ustaleń z konsumentem, jaki wybrać musi kolor lakieru oraz zdecydować się, czy ma być to lakier matowy, perłowy, czy także metaliczny. Kiedy tak właściwie wszystko zostaje ustalone, do pracy podchodzi lakiernik. Pierwszym etapem jego pracy jest nałożenie, tak zwanego, podkładu. To właśnie dzięki niemu zwiększona zostaje przyczepność właściwego lakieru. Wszelkiego typu nierówności bądź zgniecenia na karoserii wycierane są za wsparciem wypełniaczy, jakich na rynku dostępnych jest dużo rodzajów. Po tych przygotowawczych zabiegach, nadchodzi czas na nałożenie lakieru bazowego, jakiego kolor oraz typ ustalony został wcześniej z właścicielem pojazdu. Czasem potrzebne jest użycie rozcieńczalnika. Istnieją dwa rodzaje rozcieńczalników: uniwersalne oraz wodne. Pracę kończy narzucenie lakieru bezbarwnego, jaki ochraniać ma lakier bazowy przed niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi. Paleta barw lakierów samochodowych jest, praktycznie, nieograniczona. Znaczące jest rozróżnienie lakierów samochodowych na matowe i perłowe i metaliczne. Lakiery matowe należą do rzadziej spotykanych.

Kontrahenci nieraz decydują się, za to, na lakiery metaliczne. Połysk przy wykorzystywaniu lakieru metalicznego bądź perłowego uzyskiwany jest dzięki stosowaniu różnego typu utwardzaczy. Utwardzacze podzielić jesteśmy w stanie na trzy grupy, które stosuje się należycie do rodzaju użytego lakieru: normalne, średnio szybkie, prędkie i niesłychanie prędkie.

Jakikolwiek warsztat lakierniczy proponuje niezliczone ilości kolorów lakierów samochodowych – przetestuj lakiernia proszkowa Poznań. Paleta barw jest gigantyczna: od białego, przez szarości, pastele, odcienie jaskrawe po klasyczną czerń. Czasy, kiedy atrakcyjne zdanie Forda, o tym że samochód może być dowolnego koloru, pod warunkiem, że jest czarny, odeszły już do antycznej przeszłości. Coraz to więcej ludzi decyduje się na odważne kolory lakieru samochodowego. Jakikolwiek zakład lakierniczy przygotowany musi być na to, że kontrahent zażyczy sobie lakieru w odcieniu jaskrawo- pomarańczowym lub różowym. Z tego także powodu firmy tworzące lakiery samochodowe prześcigają się, wyraźnie, w wytwórczości coraz to innowacyjnych barw i odcieni lakierów.

Dodaj komentarz