Jak podłączyć dom do kanalizacji?

Armatury wodno – kanalizacyjne w domu są nadzwyczaj ważne. Niezmiernie ciężko jest rozpocząć jakąkolwiek budowę bez doprowadzenia wody. Wtedy wypada ją dowozić na teren budowy w wyjątkowych baniakach, a wiadomo, iż bez wody nie da się budować. hydraulik zaleca na samym początku wykonanie projektu przyłącza wodnego i doprowadzenie wody na teren budowy. Woda na budowie nie jednoczy się tylko z umyciem rąk lub zrobieniem sobie herbaty – jest ona nadzwyczaj cenny i niezbędnym materiałem. Wodą wolno zagęszczać podłoże jak i zmiękczać przy wykopie co jest niezwykle istotne, jeśli ktoś podejmuje się budowy domu metodą gospodarczą – prywatnymi siłami.

Co więcej woda jest jednym z ostatecznych składników betonu, więc niewykonalne jest bez niej wyprodukowanie betonu na zalanie fundamentów czy wylanie pierwszej warstwy podłogi. Projekt przyłącza wodnego ma obowiązek być wykonany przez osobę mającą odpowiednie uprawnienia w tym zakresie. Są to uprawnienia budownicze wydawane przez Izbę Inżynierów i o konkretnej specjalizacji.

Do tego powinny to być uprawnienia projektowe. W prawie każdym przedsiębiorstwie wodno-kanalizacyjnym jest taka figura, która absorbuje się tymi kwestiami. Nie jest to pospolity hydraulik – instalator poznań. Jeśli projekt nie będzie wykonany przez osobę do tego upoważnioną zostanie on odrzucony i nie będzie zgody na wcielenie się do sieci wodociągowej. Średni koszt wykonania takiego projektu przyłącza do sieci wodociągowej to około 500 złotych. W następnym etapie kiedy mamy już zgodę wypada dokonać wykopu w celu ułożenia rur do wody.

Idealną głębokością na jakiej powinno się układać rury jest około 1,2-1,5 m. Jest to głębokość poniżej tak oznaczanej strefy przemarzania, inaczej zabezpiecza rury poza budowlą przed zamarznięciem i pęknięciem (wysadzeniem rur od wewnątrz w wyniku powstania lodu). Jakim sposobem widać nie wszystko jest tak łatwe jak na pierwszy rzut oka się wydaje. Rury odpływowe muszą być ułożone pod dobrym spadkiem, rury dopływowe na słusznej głębokości – o wszelkie te detale trzeba zadbać na samym początku budowy, żeby później nie pojawiły się niezwykle problematyczne sytuacje.

Dodaj komentarz