Jak walczyć z upałem? Markizy pomogą

Nadciąga lato, a razem z nim upały. Duże temperatury są niezmiernie uciążliwe szczególnie dla dzieci oraz ludzi starszych. Słońce zaglądające do naszych gniazdek powoduje wzrost temperatury wewnątrz. Można tego uniknąć instalując markizy w oknach. Do wyboru jest całkowita gama takich zabezpieczających żaluzji. Zewnętrzne i wewnętrzne, materiałowe oraz drewniane. Producenci proponują także markizy indywidualne, fabrykowane na specjalne zamówienie. Bardzo dobre na upały będą markizy zewnętrzne, jakie nie przepuszczają światła słonecznego. Niestety w owym czasie w mieszkaniu jest niezmiernie ciemno. Innymi dodatkami są markizy zaciemniające – markizy wrocław. One również nie przepuszczają światła słonecznego, ale w mniejszym stopniu aniżeli markizy zewnętrzne. Markizy zaciemniające zrobione są z podgumowanego tworzywa, w związku z tym do tego nie trwonią gorącego powietrza.

To naturalnie dzięki temu w mieszkaniu nawet w trakcie upałów jest chłodno. Materiał, z jakiego są one wykonane można czyścić wilgotną ściereczką. To pozwala na długie lata owocnego oraz rozkosznego użytkowania. Wśród dużej grupy sposobów zasłaniania okien najpopularniejszym są zasłony z materiału. Kiedyś ciężkie, w dziwacznych odcieniach czerwieni oraz zieleni, dziś dostępne są w najróżniejszych formach. Łatwe zasłony czy fantazyjne dekoracje, nie zasłonią okna tak odpowiednio jak markizy materiałowe. Do doboru jest parę typów takich markiz. Najprostszymi są tekstylne w kasecie bądź też na drążku sterowanym łańcuszkiem.

Wolno je zakupić w sklepach z firanami czy w marketach z takim asortymentem. Droższe, jednak bardziej błyskotliwe są markizy podnoszone, wykonane na specjalnych mechanizmach. Mowa tutaj o rzymskich, weneckich czy austriackich. Ich należność obejmuje cenę mechanizmu, a też rodzaju tkaniny, z jakiej markizy są uszyte. Ważne jest, aby była właściwie wytrzymała na podnoszenie, w trakcie którego działa mechanizm sterujący. Poza tym linki mogą taki materiał przecierać, wobec tego dobranie jego parametrów jest kwestia priorytetową. W przypadku markiz rzymskich lub weneckich w cenie zawarta jest też tzw. robocizna, innymi słowy usługa ich szycia.

Dodaj komentarz