Jakim sposobem dbać o zęby oraz jamę ustną? Szczoteczki wsparciem dla każdego

Czyszczenie szczoteczką elektryczną już dawno przestało być objawem gnuśności i zbytecznego splendoru. Badania oraz stomatolodzy potwierdzają, że czyszczenie elektryczną szczoteczką zębów jest o wiele efektywniejsze od szablonowych form doglądania o higienę jamy ustnej. Koronnym argumentem, jaki przemawia na korzyść szczoteczek elektrycznych jest szybkość z jaką porusza się główka. Wykonuje ona kilka tysięcy ruchów na minutę. Tradycyjna szczoteczka wypada blado na tym tle. Żeby zdobyć taki sam wynik stereotypową metodą szczotkowania, co przez dwie minuty pracy szczoteczką elektryczną, trzeba ażeby było szczotkować przez kilkanaście minut. Prędsze obroty wywołują lepsze eliminowanie kamienia nazębnego, a również resztek jedzenia. Lepiej walczą także ze zmorą białych zębów, inaczej osadem z papierosów i kawy.

Elektrycznych szczoteczek ma prawo używać każdy. Jeżeli niemniej jednak mamy kłopot z dziąsłami, nosimy aparat bądź też korony, przed zakupem najpoprawniej poradzić się dentysty. Pomoże nam dopasować właściwą szczoteczkę do naszych potrzeb. Dbanie o higienę jamy ustnej żąda konsekwencji i przestrzegania paru bazowych wskazówek. Bezdyskusyjną podstawą jest mycie zębów po każdym posiłku – tu pomoże https://oclean.pl, używanie nici dentystycznych, a również regularne przeglądy naszego stanu uzębienia u dentysty. Ważnym czynnikiem jest wybór rodzaju szczoteczki i sposób szczotkowania. Nadmiernie twarda szczoteczka oraz nieprawidłowe ruchy przy szczotkowaniu są w stanie doprowadzić do odsłonięcia szyjki zębów i nadwrażliwości. Są to wybitnie niemiłe przypadłości.

Wpływają znacznie na komfort jedzenia oraz spożywania płynów, przede wszystkim zbyt gorących lub ewentualnie nazbyt zimnych. Jeżeli nie mamy czasu na prawidłowe szczotkowanie wówczas najważniejszym rozwiązaniem kłopotów będzie szczoteczka elektryczna. Większa część dostępnych na rynku szczoteczek wykonuje ruchy rotacyjno-oscylacyjne. Tak w następstwie tego znika niebezpieczeństwo, iż nieprawidłowym sposobem szczotkowania zniszczymy sobie uzębienie. Poza tym obecnie na rynku większość szczoteczek elektrycznych jest zaopatrzona w dwustopniową regulację nacisku. Jeśli mamy delikatne zęby, w owym czasie wybieramy mniejszy nacisk.

Dodaj komentarz