Jakim sposobem odnaleźć własny styl? Wyraź siebie to właśnie dzięki kreacjom

Co rano ten sam kłopot. Stajemy przed lustrem i myślimy, co na siebie ubrać. Po dłuższym zastanowieniu dosięgamy po te same co wczoraj i przedwczoraj dżinsy, kolorowy podkoszulek, sportową kamizelkę oraz lecimy do pracy. Przeciętny styl, żadna klasa. W pracy zazdrośnie spoglądamy na koleżankę – ta to się dopiero potrafi ubrać… Lecz jak przyjrzymy się dokumentnie, zauważamy, że koleżanka ma tę samą sukienkę, co wczoraj, lecz jakby nieco inną – no tak, ma inne dodatki. Wczoraj miała korale i pasek, a dziś ma śliczną apaszkę. Poszukiwania własnego stylu musimy rozpocząć od istotnego przejrzenia swojej szafy oraz podjęcia znacznych i zuchwałych decyzji – co zostawiamy, a z czym powinniśmy się rozstać.

Na pewno jedna trzecia naszych zasobów już na nas nie pasuje, kolory nie takie jak ubóstwiamy, fason nie ten – po co było to wybierać? Moda, styl przetwarzają się, a my stoimy w miejscu – wtenczas należałoby uczynić ciekawe torebki damskie. Sprawdźmy w wybranej przez nas garderobie, co z czym możemy połączyć, jakie dodatki będą konweniowały do naszych bluzek czy sukienek. Jeśli nie poradzimy sobie z tym obowiązkiem, zaprośmy przyjaciółkę, jaka obiektywnie nam powie w czym wyglądamy przyzwoicie, a w czym niepoprawnie. Programy telewizyjne, internet, kolorowe pisma wprost zalewają nas informacjami o modzie, o najnowszych trendach.

Jeżeli pragnęlibyśmy za wszelkimi innowacyjnymi fasonami nadążyć, nie starczyłoby prawdopodobnie pieniędzy. Idąc na zakupy, powinno się się zastanowić, co zakupić, by pasowało do posiadanych już przez nas ubrań. Jeśli mamy parę spódnic, kolejna dokupiona bluzka powinna chociaż do połowy nich pasować. Tym sposobem podniesiemy ilość naszych kreacji. Każda dziewoja ma posiadać w swojej szafie pierwszorzędny kostium – poprawny na wszelkie bardziej uroczyste okazje, parę sukienek letnich i na chłodniejsze dni, spódnice, spodnie sportowe i szykowne. Jak najbardziej do kompletu podkoszulki, bluzki, kilka żakietów. Żakiety są niesłychanie uniwersalną częścią ubrania. Każda moda, styl uwzględniają złączenie żakietów ze spodniami, spódnicami, sukienkami. Marynarki sportowe, gustowne są uzupełnieniem dla podkoszulka i dżinsów, luksusowej spódnicy, nawet małej czarnej.

Dodaj komentarz