Jakim sposobem zwiedzać Wenecję, Włochy i inne kierunki turystyczne?

Europa jest doskonałym kontynentem. Przede wszystkim skutkiem tego, iż oferuje własnym mieszkańcom oraz turystom wiele przeróżnych możliwości. Jak najbardziej są na tym kontynencie takie rejony, jakie uznawane są za o wiele bardziej turystyczne. Wśród nich wymienić warto chociażby południowe krańce Europy. To właśnie w morskich kurortach Hiszpanii, Portugalii, Francji lub Grecji większość Europejczyków co roku spędza swoje wakacje. Trudno się temu faktowi dziwować.

Wymienione państwa w głównej mierze znamionuje ciepły, śródziemnomorski klimat, który w czasie lata daje niemal gwarancję odpowiedniej pogody. Mimo to to nie wszystko. Naturalnie te rejony Europy mogą pochwalić się też wieloma zabytkami, których zwiedzanie może być, chociaż według niektórych ludzi, obowiązkowe dla jakiegokolwiek mieszkańca Starego Kontynentu. Są to przede wszystkim zabytki kultury antycznej, jak choćby Koloseum znajdujące się w Rzymie czy pozostałości po greckich świątyniach.

W Hiszpanii dochodzą do tego jeszcze antyki kultury andaluzyjskiej, w której mieszały się wpływy żydowskie, arabskie i europejskie. Odwiedzenie tych wszystkich miejsc z pewnością może stać się nie tylko wspaniałą przygodą, jednakowoż też niezwykle pożyteczną i pouczającą podróżą, która pozwoli na zbudowanie prawdziwej europejskiej tożsamości przy paralelnym budowaniu nastawienia tolerancji – w tym pomoże przewodnik po Majorce. Mówi się, iż każdy człowiek powinien w życiu chociaż raz odwiedzić Wenecję. Trudno się temu dziwować, skoro jest to miasto jedyne w swoim typu.

Wenecja jest albowiem położona na setkach małych wysepek, pomiędzy którymi znajdują się kanały wodne. To one służą tu jako kanały komunikacyjne, po jakich pływają tak zwane tramwaje wodne oraz gondole. Te ostatnie stanowią jedną z reprezentatywnych atrakcji turystycznych Wenecji. Warto więc skorzystać z możliwości popłynięcia gondolą w czasie wizyty w tym mieście. Jednakże bezsprzecznie nie jest to jedyna rzecz, którą należy tu ujrzeć. Centralnym punktem Wenecji jest plac św. Marka. Jest on zlokalizowany zaraz koło katedry św. Marka, w której do dziś gromadzone są relikwie tego opiekuna miasta.

Dodaj komentarz