Które miejsca w Polsce odwiedzają podróżni?

Z roku na rok, jakim sposobem podają dane redagowane przez Polską Izbę Turystyczną, rosną liczby podróżników zagranicznych odwiedzających stworzony przez nas kraj. Świadczy to o zwiększonym zainteresowaniu podróżników z wielu krajów stworzona przez nas ojczyzną, która przez całe lata dawnego ustroju socjalistycznego była w pewnym stopniu zamknięta przed samowładczym zwiedzaniem przez podróżników.

Zagraniczni przybysze zwiedzają przeróżne zakątki stworzonego przez nas kraju, kierowani różną motywacją, jednakże są miejsca, gdzie przede wszystkim wielu wędrowców co roku przybywa. Do takich miejsca na pierwszym miejscu wolno zakwalifikować stolice Małopolski – Kraków, w jakim miejscu liczba wędrowców przybywających w ciągu roku dawno już naruszyła milion.

Turyści oczarowani są starym miastem, ilością kościołów i ślicznymi kamieniczkami. Niezwykle wielu także turystów, szczególnie z Niemiec, odwiedza nasze Mazury, gdzie z roku na rok powstaje coraz to więcej hoteli, portów jachtowych, proponujących usługi na najwyższym europejskim poziomie, z pozostałej gwarantującym epokowe wrażenia w przepiekanych widokach. W miarę bogacenia się poszczególnych społeczeństw, wzrasta zainteresowanie turystyką jako taką, ludzie coraz więcej pieniędzy wydają na wojaże krajoznawcze, spędzanie wakacji poza granicami własnego kraju, dopiero ujawniający się od miarodajnego czasu zastój ekonomiczny w wielu rozwiniętych państwach świata spowodował nieco zahamowanie wojaży turystycznych.

Niesłychanie atrakcyjna od kilkunastu lat jest tak nazywana turystyka tematyczna – dla hobbystów tego typu turystyki kryzys nie jest czynnikiem osłabiającym intensywność wyjazdów – przetestuj http://ecotravel.net.pl/. Przykładem może być rodzaj turystyki ukierunkowanej na zwiedzanie na przykład średniowiecznych zamków, pasjonaci odwiedzają każdego roku, w miarę posiadanych możliwości finansowych, kolejnych szlaków obejmujących takie zamki. Niezwykle popularne są szlak zamków położonych w dolinie Loary we Francji, szlak starych zamków kładzionych w południowej Anglii bądź również szlak zamków położonych w środkowej Hiszpanii. W stworzonym przez nas kraju także istnieją tego typu szlaki turystyczne, obejmujące zamki średniowieczne, czasami nawet ich ruiny, jak Szlak Orlich Gniazd, obejmujący tego rodzaje budowle na obszarze Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

Dodaj komentarz