Które ozdoby na ślub zakupić?

W ten wyjątkowy dzień wszystko może wyglądać do perfekcji. Znaczącą rolę w dekorowaniu i organizowaniu koncepcji wystroju wnętrz odgrywają kwiaty. Ich ilość oraz rodzaj uzależnione są od pojedynczych preferencji. Przeważnie na wesele zamawiane są kwiaty delikatne, w jasnych kolorach, zaznaczające magię wieczoru.

Do tego mogą być ozdobione perełkami, kryształkami i świecami, tworząc pokaźniejsze kompozycje dekoracyjne – przykład na dekoracje weselne. Polskie śluby to przeważnie dekorowanie powierzchni za młodymi, siedzącymi u szczytu stołu. To w większości wypadków połączenie dekoracji tekturowej oraz elementów florystycznych, w tej samej tematyce co reszta dekoracji kwiatowych.

Przystrojenie kościoła to w większości wypadków biały dywan, lampiony oraz bukiety na stojakach, dekoracje ławek. W pewnych sytuacjach spotkać wolno też altanki i wstęgi. Kwiaty należy zamówić wcześniej, przede wszystkim jeżeli nie jesteśmy zdecydowani jaki mają mieć wygląd bukiety oraz chcemy by florysta złożył ofertę.

Powinny pojawić się na miejscu uroczystości w tym samym dniu, kiedy jest przeprowadzana. Im później, tym dłużej zachowają świeżość. Przy organizowaniu wesela pierwsze co robimy, to zamawiamy na konkretny dzień salę weselną. Kiedyś wesela odbywały się zwłaszcza w remizach i restauracjach, dzisiaj coraz więcej pojawia się domów weselnych, lub zajazdów specjalizujących się w weselach i innych potańcówkach okolicznościowych. Jeśli wybierzemy zajazd, to jesteśmy w stanie zagwarantować zakwaterowanie własnym gościom na miejscu, co jest niezmiernie wygodnym rozwiązaniem.

Zamawiając salę weselną należy podać szacunkową ilość gości, których się spodziewamy. Sale specjalizujące się w takich imprezach zapewniają także catering oraz obsługę kelnerską. Najlepiej wybierać sale klimatyzowane, jakie zapewnią gościom solidne samopoczucie przez całą zabawę. Potrzebne jest również przeanalizowanie bliskości kwater, jeżeli sala nie posiada przylegających domków czy też motelu. Po opłaceniu sali można zabrać się za przeanalizowanie propozycji menu, jakie niekiedy można samodzielnie korygować.

Dodaj komentarz