Kwiaty oraz kokardy we włosach – jak odmłodzić się poprzez fryzurę?

Lato to czas szaleństw, przede wszystkim w modzie oraz jak najbardziej we włosach. Finalnie nie musimy ich więzić pod czapkami, opatulać szalikami, możemy wypuścić je na wolność i zezwolić na życie własnym życiem. To pora roku, która kusi kolorami, powoduje, że mamy znacznie więcej odwagi na eksperymenty. W następstwie tego także jeżeli nawet do tej pory nie należałyśmy w żadnym wypadku do zwolenniczek strojenia głowy, to najwyższa pora się przełamać i pobawić osobistą fantazją.

Współczesna propozycja daje tak rozległy wachlarz wyboru, że mamy de facto duże pole do popisu. Małe i obszerne kwiaty, spinki, wsuwki, opaski, kokardy-wszystko jest dozwolone i pożądane. I gwarantuje dobra wrażenie, z przyciąganiem spojrzeń męskich włącznie. Na topie od paru sezonów jest min. styl romantycznej hipiski. Ta odkrywcza, z lat 60-tych, nosiła żywe kwiaty we włosach, a jej włosy były płaskie oraz bez życia, jak u nimfy. Współczesna ma energię w sobie oraz na głowie.

W następstwie tego dla wzmocnienia efektu zalecane jest podkreślenie naturalnego skrętu za pomocą kremu, wysuszenie włosów przy opuszczeniu ich w dół, a potem ich wyszczotkowanie. Wystarczy łatwa opaska z kwiatem i olśniewająca fryzura sezonowa gotowa. Kokardy kojarzą się z idyllicznymi latami dziecięcymi, ale też z gadżetem, jaki jak bumerang wraca co jakiś czas do świata mody. Chociaż raz na kilka sezonów robi furorę, w różnych wcieleniach, więcej o tym na witrynie odmładzające fryzury dla 40 latki.

Nieraz spotyka się ją w formie ozdoby torebki, na breloku do kluczy lub samochodu, w szeregu przypadków w formie spinki, jeszcze innym wraz bezpośrednio na ubraniu. Też fryzjerzy sięgają po nią z zapałem, z tym, iż jest ona o dużo mniej formalna, niż ta na warkoczach z starożytnych czasów. Jako tworzywo preferuje się tiul bądź inne, niezobowiązujące materiały, pozwalające na nieskrępowaną zabawę tworzywem i kształtem.

Dekoracje do włosów formie kokard imponują ferią barw i obrotnością. Te najprostsze, na które pozwolić sobie może każda dziewczyna z gwarancją ładnego efektu, są opaski do włosów. Wolno je kupić w postaci wieczorowej (ażurowe, metalowe, srebrne, z piórami), jak i wersji dziennej, lekkiej i z przymrużeniem oka. Ostatnim hitem są kokardy z włosów, który to pomysł wylansowały Lady Gaga i Paris Hilton. W internecie udostępnianych jest dużo instruktaży, jak wykonać ją sobie samodzielnie, można również sięgnąć po gotowe dekoracje z dodatkiem naturalnych włosów i już jesteśmy w stanie poczuć się jak celebrytka z gazet. Mała rzecz, a dodaje optymizmu oraz cieszy.

Dodaj komentarz