Leczenie depresji – psycholog pomoże, stosując różnorodne terapie

Jest wiele odmian terapii długoterminowej, opierających się na rozmaitych posadach teoretycznych. Terapia długoterminowa usiłuje odkryć głębokie korzenie przyczyn depresji. Jej celem jest uporządkowanie długo trwających problemów z przeszłości, z którymi nie czujemy się związani. Dlatego nie można od niej oczekiwać szybkiej poprawy w depresji. Jednym ze sposobów terapii długoterminowej jest psychoanaliza. Psychoanalitycy uważają, ze nasze kłopoty wywodzą się z przeszłości. Komplikacjom tym nie potrafimy zaprzeczyć i nieustannie pozostają one w naszej profesjonalnej świadomości.

Nasilają się one szczególnie w okresie stresu, a tym samym czynią nas słabymi. Przez terapię długoterminową próbuje się wypracować drogę wydobycia tych nieprzyjemnych uczuć do świadomości. Celem jej jest ich osłabienie, co rozwiązuje problemy. Chory, jaki rozważa taki typ terapii, powinien porozmawiać o tym ze swoim doktorem. Jest dużo osób zajmujących się taką terapia, ale co poniektóre z nich mają niesłychanie małe doświadczenie, wskutek tego też swego terapeutę trzeba wybrać umiejętnie. Farmaceutyki przyjmowane zgodnie z zarządzeniem lekarza mogą przynieść wiarygodną poprawę już po dwóch tygodniach wykorzystywania – tutaj wspomoże psychoterapeuta.

Przeważnie jednakże potrzeba sześciu tygodni, by odczuć ich działanie. Dużo osób zażywając farmaceutyki antydepresyjne obawia się przyzwyczajenie a nawet uzależnienia. Diazepan nie uzależnia. Działają tylko na osoby z depresją oraz nie wywołują uczucia euforii lub odurzenia. Na czarnym rynku można, co prawda wolno kupić wszelkie leki odurzające, jednak nie można dostać tutaj leków typowo depresyjnych. Leki przeciwdepresyjne mają silne działanie i gwałtowne zaprzestanie ich przyjmowania ma prawo spowodować ekstrawaganckie uczucie. Nie jest to jednakże objaw uzależnienia. Świadczy tylko zmianę metabolizmu w organizmie. Po ustąpieniu depresji stopniowe ujmowanie dawki farmaceutyku, przed kompletnym, jego odstawieniem zapobiega powstawaniu wielu nieprzyjemnych objawów. Lekarstwa depresyjne pomagają w podwyższeniu pułapu neuroprzekaźników a to powoduje poprawę ułomnego samopoczucia, oraz zwiększają poziom związku chemicznego w półkulach mózgowych.

Dodaj komentarz