Medycyna stosująca zioła – gdzie odnaleźć?

Ziołolecznictwo na długie lata odeszło w niepamięć, wyparte przez medycynę opierającą się na syntetycznej produkcji lekarstw. Zioła uznano wtedy za mało pewny specyfik leczenia, a część autorytetów lekarskich z przełomu XIX oraz XX w. twierdziła nawet, że są wybitnie niezdrowe oraz trujące. W dzisiejszych czasach jednakże zioła z powrotem uzyskują stosowną sobie rangę we dzisiejszej medycynie to naturalnie dzięki popularyzowaniu medycyny naturalnej.

Zioła należałoby jest wykorzystywać w wypadku wszystkich lżejszych schorzeń. Nie mają bo tak drastycznych ubocznych środków działania jak większa część farmaceutyków. Część dzisiejszych internistów i pediatrów zaleca nawet w przypadku infekcji korzystanie z ziół i stanowczo odradza zastosowanie antybiotyków.

Na przykład, w przypadku infekcji i zapaleń gardła oraz migdałków czy anginy, lekarze polecają płukanki z szałwii, która ma silne działanie ściągające, antyseptyczne i przeciwzapalne. Jednakowoż zdarza się w wielu przypadkach, iż same zioła nie wystarczają i terapię trzeba wspomagać antybiotykami – wówczas polecamy amnesia xxl auto. Polska jest krajem o niezwykle bogatej oraz różnorodnej faunie. Na jej terenie występuje niezmiernie wiele roślin o właściwościach leczniczych. Zioła w Polsce pojawiają się zarówno w przyrodzie, np. na łąkach czy w lasach.

Ze względu na idealne warunki geograficzne też uprawia się je w hodowlach. Najatrakcyjniejsze polskie zioła znajdują wykorzystanie również w medycynie, jak oraz w kuchni. Są to m.in. bazylia, tymianek, kminek, koper, pietruszka, majeranek, rumianek, szałwia, tymianek oraz mięta.

Przetwarza się je, np. suszy bądź mieli oraz sprzedaje po pewnym czasie w formie przypraw bądź też wiąże w pęczki i sprzedaje się je w naturalnej formie. Z wielu ziół produkuje się też napary i herbaty, np. z szałwi oraz rumianku. Inne popularne i cenione polskie zioła to dzika róża, jałowiec, brzoza, pokrzywa, podbiał, kasztanowiec, krwawnik, lipa, mniszek lekarski, babka lancetowata, głóg dwu i jednoszyjkowy, borówka czernica. Znajdują przeznaczenie w zasadzie w medycynie naturalnej, szczególnie w fitoterapii oraz aromaterapii.

Dodaj komentarz