Moosoo nie jest marką znaną na całym świecie.

Mimo to, bezprzewodowy odkurzacz Moosoo M X6 jest godny uwagi, biorąc pod uwagę jego niską cenę. Mimo, że kosztuje znacznie mniej niż konkurencyjne odkurzacze bezprzewodowe, M X6 zajął czwarte miejsce w naszej grupie testowej składającej się z ośmiu modeli. Odkurzacz zebrał 99% (średnio) piasku z twardego drewna. Na dywanie o niskim runie, ten wynik spadł do 41,3%. M X6 poradził sobie jednak lepiej na grubszym dywanie o średnim runie, uzyskując wyższą średnią zbierania piasku 52,2%.

Czarny ryż, nasza gleba testowa o dużych cząsteczkach, była dla odkurzacza Moosoo bezproblemowa. Udało mu się osiągnąć średnią zbierania powyżej 90% na twardym drewnie, niskim runie i wykładzinie o średnim runie (odpowiednio 95,4, 96,8 i 94%). Nie kupuj Moosoo M X6, jeśli jesteś właścicielem zwierząt domowych. Wady: po odkurzeniu pozostało co najmniej kilka widocznych śladów sierści, niezależnie od testowanej powierzchni. Rolka szczotki ma również tendencję do owijania wokół siebie pasm włosów.

Jeśli jednak zależy Ci na bezprzewodowym odkurzaniu przy ograniczonym budżecie, rozważ Moosoo M X6. Ten bezprzewodowy odkurzacz kijowy po prostu może pasować do rachunku, i to za znacznie mniej pieniędzy. Jeśli chciałbyś mieć odkurzacz Dyson, ale nie chcesz wydawać więcej pieniędzy, rozważ odkurzacz ręczny Dyson V8 Absolute. Ten bezprzewodowy model ma już kilka lat, ale nadal ma dużą moc ssania i działa jak mistrz. Zobacz gdzie dostać najtańszy odkurzacz bezprzewodowy.

W naszych testach czyszczenia podłóg V8 zajął godne szacunku trzecie miejsce. W naszej grupie testowej, tylko Dyson V11 i Shark Rocket Pet Pro sprzątały podłogi lepiej niż V8. Na twardej podłodze, odkurzaczowi udało się zebrać średnio 98% piasku, który zrzuciliśmy. W przypadku dywanów o niskim runie, średnia ta spadła do 68,3%. Średnia ta spadła jeszcze bardziej w przypadku dywanów o średnim runie, ale pozostała na dobrym poziomie 52%.

Włosy zwierząt domowych nie stanowiły większego problemu dla odkurzacza ręcznego V8.

Odkurzacz całkowicie usunął włosy z dywanów o średnim i niskim runie. Nie udało mu się jednak usunąć niewielkiej ilości sierści z twardego drewna. Dodatkowo, niektóre włókna owinęły się wokół rolki szczotki odkurzacza. Ale zmywalny filtr był przydatny. Podobnie jak w przypadku modelu V11 Torque Drive, odkurzacz pionowy V8 Absolute jest wyposażony w bogaty zestaw dodatków.

Obejmuje on gadżety do odkurzania, ssawkę szczelinową do sięgania w ciasne szczeliny, miękką głowicę czyszczącą do gołych podłóg, rolkę szczotki z silnikiem do zbierania zanieczyszczeń oraz stację dokującą do ładowania baterii. Tak więc dla tych, którzy chcieliby posiadać odkurzacz Dyson marki stick za nieco mniejszą kwotę, V8 Absolute jest warty obejrzenia. Przeczytaj naszą pierwszą opinię o Dyson V8.

Jak testujemy odkurzacze bezprzewodowe

Testowanie odkurzaczy bezprzewodowych nie jest tak skomplikowane, jak testowanie odkurzaczy-robotów, ale znalezienie najlepszego odkurzacza bezprzewodowego nadal wymaga wiele czasu i wysiłku. Każdy odkurzacz uruchamiamy w linii prostej na trzech różnych powierzchniach (twarde drewno, dywan o niskim runie, dywan o średnim runie). Na wszystkich trzech stanowiskach testowych obszar testowy ma taką samą długość (30,25 cala).

Szerokość stanowiska testowego jest proporcjonalna do szerokości dyszy odkurzacza. Sami dokonujemy pomiarów tej szerokości. Na podstawie szerokości dyszy oraz rodzaju podłoża obliczamy również gęstość gruntu dla każdego testu, zgodnie z wytycznymi Międzynarodowej Komisji Elektrotechnicznej. IEC jest międzynarodową instytucją normalizacyjną odpowiedzialną za zarządzanie procedurami testowania podciśnienia, między innymi dla producentów podciśnienia.

Stosujemy trzy rodzaje gleby. Do symulacji małych cząsteczek używamy mieszanki piasku do zabawy i piasku do pielęgnacji terenów zielonych. Aby imitować większe cząstki brudu, używamy niegotowanego czarnego ryżu. Aby sprawdzić, jak odkurzacze radzą sobie z sierścią zwierząt domowych, używamy mieszanki ścinków dostarczonych nam przez lokalnego groomera.

Na każdym rodzaju podłogi wykonujemy co najmniej trzy przejazdy. Testujemy również siłę ssania osobno dla piasku i ryżu. W sumie daje to co najmniej 18 testów dla każdego odkurzacza. Ważymy pojemnik na kurz zarówno przed, jak i po każdej próbie.

Który odkurzacz bezprzewodowy ma największą siłę ssania?

W chwili obecnej, na podstawie naszych testów, odkurzaczem bezprzewodowym o najlepszej sile ssania jest Dyson V15 Detect. Usunął on najwięcej piasku, ryżu i sierści zwierząt domowych spośród wszystkich odkurzaczy pałeczkowych, które do tej pory oceniliśmy. I to na wielu rodzajach podłóg. W porównaniu z nieporęcznym odkurzaczem przewodowym, zgrabny odkurzacz bezprzewodowy jest o wiele wygodniejszy.

Odkurzacze bezprzewodowe są zazwyczaj lżejsze i bardziej kompaktowe, a ponadto nie mają długiego przewodu, który mógłby się za Tobą ciągnąć lub przeszkadzać Ci w sprzątaniu. Chociaż ich wadą jest ograniczona żywotność baterii, nadal kochamy odkurzacze bezprzewodowe za to, że czynią to straszne zadanie sprzątania nieco łatwiejszym, a może nawet przyjemniejszym.

Podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju odkurzacza, najważniejsza jest jego zdolność do sprzątania i siła ssania. Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy dla większości ludzi powinien poradzić sobie z każdym rodzajem drobnych cząsteczek na różnych powierzchniach, od gładkiego twardego drewna po gruby dywan. Niektóre odkurzacze bezprzewodowe są lepiej przystosowane do zbierania sierści zwierząt domowych lub zanieczyszczeń na twardych podłogach, dlatego ważne jest, aby zastanowić się, gdzie i kiedy najczęściej używamy odkurzacza i dokonać odpowiedniego zakupu.

Dodaj komentarz