Obozy koncentracyjne – brutalne pokłosie II WŚ

W historii globu działo się nadzwyczaj dużo, zarówno w aspekcie korzystnym dla ludzi jak i niestety nie. Konflikty istniały dawniej i będą istniały zawsze, lecz zadaniem ludzi jest rozwiązywać spory jeszcze nim przybiorą one niesłychanie niebezpieczną formę, rozwijając się tak bardzo, iż nie da się już cofnąć i ucierpi na tym wielu niewinnych – wojnę. Takich sytuacji bywało w historii dużo, Polacy oraz Żydzi zdają sobie sprawę z tego o tym bezbłędnie – co roku albowiem „świętujemy” zakończenie wojen ogólnoświatowych, jakie pozostawiły na wielu z nas ogromne piętno. Wojna to okrucieństwo, jakiego wypada się wystrzegać z całych sił.

Wszyscy, jacy przetrzymali wojnę zdają sobie sprawę z tego co ona świadczy oraz kiedy tak właściwie tylko jest to możliwe zachęcają do likwidowania jakichkolwiek sporów w sposób humanitarny i w głównej mierze rozmową, a walki pozostawić jako ostateczną broń, ostateczną ostateczność. Pamiętamy również o obozach koncentracyjnych, jakie były wprost brutalnym następstwem II WŚ – znacznie więcej o tym wolno przeczytać na stronie Sobibór, gdzie odnajdują się wiadomości o praktycznych obozach, komendantach oraz historii wojennej. To smutne dziś nie wszelkie kraje słuchają rad osób, jakie przeżył wojnę, bywają nawet tacy, którzy wręcz pasjonują się wojną i wyczekują na jej wybuch, co jest najzwyczajniej w świecie szalone.

W wielu krajach bez ustanku trwają wojny, definiowane nieraz mianem wojny domowej, siejąc spustoszenie oraz pozostawiając miasta w zgliszczach bądź też raniąc ludzi, nie jedynie psychicznie jednakowoż oraz fizycznie, Te wojny nijak się jednakże mają do wojen z jakimi mieli do czynienia Polacy. Kiedy tak właściwie Hitler wkroczył do Polski, zajmując ją oraz napierając na Rosję, prowadząc z nią wojnę, odszukaliśmy się w centrum piekła, nie mogąc wydostać się z niego latami. W dalszym ciągu znajdowane są różne pozostałości po tych czasach, począwszy od różnorodnych dokumentów, poprzez osobiste rzeczy żołnierzy, oficerów czy cywilów, aż do budynków, muzeów w obozach koncentracyjnych lub tajemnych miejsc, w których chwały się władze niemieckie.

Dodaj komentarz