Pasja i zabawa w makijaż – co kupić?

Można być zaskoczonym obszernym wyborem odcieni oraz typów cieni do powiek. Moda na używanie cieni do powiek jest wieczna i z całą pewnością to się nie zmieni. W sklepach z kosmetykami wolno odnaleźć niezliczoną ilość rodzajów: od cieni matowych po rozświetlające oraz perłowe, cienie prasowane i w żelu, cienie sypkie i wodoodporne nakładane specjalnym pędzelkiem. Cienie do makijażu są wytwarzane w coraz solidniejszych formach, nie powinniśmy się bać, iż podczas malowania bądź tuż po nim osypie nam się na twarz. W dawnych okresach cienie do powiek rolowały się i nadawały się przez to tylko oraz jedynie do wyrzucenia na śmieci.

W dzisiejszych czasach nawet te tańsze towary są dość odpowiedniej jakości i traktując je utrwalaczem do powiek, jesteśmy w stanie cieszyć się dość ładnym makijażem oczu przez dłuższą chwilę. Osoby uwielbiające eksperymenty z makijażem mogą zaopatrzyć się w gigantyczne palety z przeróżnymi odcieniami cieni oraz eksperymentować łącząc rozmaite barwy oraz odcienie. Nie zapominajmy, iż zawsze cienie do powiek stanowiły ważny szczegół kobiecej kosmetyczki i poniekąd ekspresowo się to nie zmieni. Autentyczna kobieta musi być modna, zawsze po mistrzowsku uczesana oraz idealnie umalowana.

Jednakże diabeł tkwi w tym, aby te wszystkie elementy były tak zaadaptowane, żeby nie rzucały się w oczy ani krzykliwe ubrania lub buty, ani prekursorska fryzura, ani – co najistotniejsze – zbyt widoczny makijaż – właśnie dlatego sprawdź rzęsy kępki. O ile o fryzurę czy ubiór nieskomplikowanie, bo kobiety z kolosalną łatwością znajdują ciuchy oryginalne acz zgrywające się w idealną całość, ani tym o wiele bardziej o uczesanie, bowiem wystarczy włosy zapuścić i jako długie dbać o ich zdrowy wygląd, to jednak makijaż jest tematem rzeką. Kobiety nie potrafią się perfekcyjnie pomalować bez pomocy wizażystki. Podkład nakładają palcami zamiast pędzlem, róż dobierają właśnie różowy zamiast opalonego, a cienie do makijażu są nałożone lub kompletnie niepotrzebnie (bo stają się niedostrzegalne) czy też przypominają roboczy kolor twarzy klowna. Patrząc na niektóre z pań, jakie nieudolnie pomalowane inkrustują tłumy przechodniów, robi się aż żal, iż nie ma w szkołach takiego przedmiotu jak sztuka nakładania makijażu.

Dodaj komentarz