Perfekcyjne nakładki schodowe w mieszkaniu

Nakładki schodowe spełniają kilka ważnych funkcji. Główna to głównie zwiększenie naszego bezpieczeństwa jeżeli schody, które mamy w mieszkaniu są zrobione z łatwo poślizgowych elementów. Aby nakładka dobrze spełniała swoją funkcję powinna zakrywać większą część stopnia, a podstawowe minimum to środek. Nietypowe produkty na rogach z pewnością wyglądają atrakcyjnie jednak mogą nie zapewnić odpowiedniej ochrony przed poślizgiem dlatego radzę mieć to na uwadze, jeżeli drewno z którego zrobiono schody do tego predysponuje.

Jeżeli bezpieczeństwo jest dla nas istotne zalecam bezwzględnie unikać produktów, które nie są w żaden sposób mocowane do powierzchni schodów gdyż korzystanie z nich może skończyć się wizytą w szpitalu.
Do nowatorskich wystrojów będą pasowały modele z dłuższym, puszystym włosiem o nietypowym kształcie natomiast jeżeli w naszym domu przeważa wzornictwo nieco bardziej old-schoolowe, a same schody są drewniane rozsądniejszym wyborem z pewnością będą nakładki klasyczne lub prostokątne zrobione z cienkiej wykładziny oraz wykończone ciekawym obszyciem.

Nie samym bezpieczeństwem człowiek jednak żyje, a nakładki kładziemy też często ze względu na świetne walory wizualne dla naszego wnętrza.
W tej kwestii ważne będzie kilka czynników takich jak dopasowanie kolorystyczne, kształt, obszycie oraz rodzaj materiału z jakiego są wycięte.
Przy zakupie należy kierować się przede wszystkim własnym gustem tak aby końcowy efekt nas zadowalał. Odpowiednim wyborem jest dopasowanie koloru i obszycia nakładki pod styl schodów, lecz nic nie stoi na przeszkodzie aby nieco poeksperymentować i postawić na modernistyczny kontrast i odmienne wzornictwo.

Jeżeli chcemy aby kupione nakładki były wycięte według naszego gustu i wyglądały tak jak sobie wymarzyliśmy warto zlecić ich zrobienie zera. Na rynku jest wiele profesjonalnych firm które wykonają produkt tak jak chcemy. Jedną z takich firm oddział nakładki schodowe Słupsk w pralni Casel. Jeżeli natomiast nie posiadamy dużych wymagań, można też w pierwszej kolejności poszukać gotowych kompozycji w sklepach z dywanami lub na aukcjach internetowych.

Dodaj komentarz