Pliki w chmurze – czy należałoby z tego korzystać?

Co to w komplecie jest sekwencer komputerowy? To narzędzie do pracy poza czasem realnym przeznaczone dla muzyków korzystających z systemu Windows. W sekwencerze nie gramy niczego na żywo, kreujemy z uprzednio przygotowanych próbek dźwięku. Czyli pojedynczych uderzeń strun gitary, indywidualnych uderzeń bębnów, pianina, czegokolwiek. Po pewnym czasie próbki, w bankach gotowych dźwięków otwieramy w sekwencerze i ustawiamy tak nazywane noty na matrycy.

Wstawione noty, odtwarzają dźwięk odpowiadający dźwiękowi na swojej linii. Całość odbywa się bez obsługi MIDI oraz jest czystym próbkowaniem analogowym. Sekwencery służą po największej części do tworzenia perkusji, nic jednak nie stoi na przeszkodzie by próbki brzmień nie były perkusyjne. Możemy sami nagrywając akordy, na przykład klawiszy, zapętlać dowolnie w sekwencerze, tworząc tym samym nowoczesne przyciągające brzmienia oraz wyniki. Próbka ma prawo być dowolnym dźwiękiem, nagranym w rozmiarze nieskompresowanym. Gdzieś niemniej jednak należy nagrane przez nas pliki magazynować i tu mamy do wyboru bądź dyski zewnętrzne, bądź dyski internetowe czy również specjalne serwery, które zezwalają na zapis sporej ilości materiału oraz wykorzystywanie z niego w każdej chwili, w każdym miejscu na świecie oraz na każdym komputerze bez konieczności ciągłego noszenia ze sobą dysku. Coraz popularniejszym sposobem na odświeżenie wizerunku naszego starego komputera, stają się barwne, wymienne obudowy jakie z łatwością możemy zainstalować w stworzonym przez nas komputerze samodzielnie.

Oferowane w różnych odcieniach, na pewno wniosą trochę życia, do naszego szarego komputera. Już w trakcie zakupu przenośnego laptopa, możemy dowiedzieć się czy jest dopasowany do tego, by można było w nim samodzielnie uskutecznić zmiany obudowy. Wymiana trwa dosłownie parę sekund, wystarczy zaledwie kilka ruchów, aby stworzony przez nas dotychczas czarny komputer, stał się czerwony, różowy czy też biały. Pytanie niemniej jednak, czy obudowa jest rzeczywiście taka ważna? Istotnie, możemy robić co chcemy, jakkolwiek bardziej istotne jest to, aby dbać o wnętrze peceta, a w głównej mierze dane jakie w nim przetrzymujemy.

W tym celu trafnym rozwiązaniem jest skorzystanie na przykład z usługi cloud, innymi słowy po prostu wirtualnych serwerów, na których możemy przetrzymywać dane z komputera oraz powracać do nich kiedy tylko pragniemy, z miejsca jakiego tylko pragniemy, niekoniecznie z naszego komputera – więcej na informatyk w zakładzie pracy. Serwery w chmurze gwarantują logowanie wszędzie, wystarczy znać dane i już możemy korzystać. W razie awarii naszego peceta dane nie znikną, a to powinno być dla nas najważniejsze.

Dodaj komentarz