Pościel z przeróżnych materiałów – którą wybrać?

Wełna to tworzywo kędzierzawe, a równolegle lekkie i miękkie. Rezydencją królików jest Turcja oraz wschodnia Azja, występują też w Europie i okolicach Morza Czarnego. Niewielu zdaje sobie kwestię z tego, że królika uproszczono z Francji przed dwoma stuleciami, w drugiej połowie dziewiętnastego wieku. Pościel wełniana z królika to unikalny podarunek- wyrób charakteryzuje się niepowtarzalną miękkością. Jedyną wadą jest wydostawanie, podczas użytkowania, włókien na zewnątrz. Niezwykle w szeregu przypadków, jak w wypadku pozostałych rodzajów wełny, tworzywo jest scalane z wełną owczą, bawełna i jedwabiem. Okazuje się odpowiednim włóknem do wyrobu bielizny szpitalnej pościelowej, stanowi to niewspółmierną z niczym innym zaletę. Niestety, w pozostałych obszarach, takich jak gospodarstwo domowe, runo z królika angorskiego nie zyskała i nie osiąga renomo. Być może Polacy traktują to, co popularne i miłe jako swoje oraz nie umieją pogodzić się z myślą, że królik angorski, podobny do jego krewniaka z Polski, jest odbierany swego futerka.

W dodatku, wełna owcza oraz kozia od dawna przeważały nad pozostałymi gatunkami pod względem produkcji oraz sprzedaży. Opcjonalną odmianą okrycia są koce wełniane lub też Gładka powierzchnia jedwabiu nie zahacza włosów czy rzęs. Poprawnie niczym nie różnią się od pościeli, poza jednym detalem, a mianowicie, nie potrzebują akcesoryjnego pokrycia w formie poszewki. Sprawdzają się w szczególności w punktach, gdzie ludzie, zwłaszcza starsi, muszą spędzać większość czasu w łóżku.

Wszelkie tego rodzaju wyroby posiadają atest w postaci znaku ekologicznego z napisem sugerującym, iż towar oddziałuje pozytywnie na zdrowie człowieka. Pościel wełniana to korzystne rozstrzygnięcie dla tych, jacy w łóżku przebywają w celu wyspania się. Natomiast koce wełniane to wentylacja i komfort dla stworzonego przez nas układu oddechowego w czasie snu, lecz również w czasie przeciętnego leżenia w łóżku. To również idealny, naturalny mikromasaż całego organizmu. Jeżeli nie jesteśmy w stanie skorzystać z kosztownych zabiegów, bezpłatny relaks zapewnia, przy minimum stworzonego przez nas wysiłku, właśnie koc wełniany. Jeżeli mamy chętkę zdrzemnąć się po obiedzie, poleca się wełnianą poduszkę o niedużych rozmiarach. Perfekcyjnie prezentuje się na tle koca.

Dodaj komentarz