Prawnicy – jakie mają obowiązki?

Określenie wymiarów kancelarii legislacyjnej różni się w zależności od państwa. Na ogół przyjmuje się, że drobna kancelaria prawna ma do 50 prawników, a wielka kancelaria prawna to taka, jaka osiąga chociaż 100 adwokatów. Kancelarie prawne dzielą się na ogólne lub wyspecjalizowane. Chociaż prawdą jest, iż wymiar kancelarii prawnej zależy od wielkości ludności i gospodarki kraju, istnieją przykłady na to, że nie jest to regułą. Adwokaci przynależący do kancelarii ustawodawczych w takich krajach jak Irlandia czy Prekursorska Zelandia, muszą rywalizować z dużymi kancelariami, kalkulującymi ponad 200 adwokatów, mimo, że kraje te liczą sobie blisko cztery miliony mieszkańców. Technik prawny jest osobą, która bez posiadania pozwolenia na wykonywanie zawodu adwokata, pomaga adwokatom w pełnieniu ich powszednich obowiązków – wypróbuj polski adwokat Berlin.

Bardzo niejednokrotnie spotyka się ich w kancelariach prawnych w Stanach Zjednoczonych, rzadziej w pozostałej części świata. Technicy legislacyjni muszą pracować pod nadzorem adwokata, jednak warunki pracy różnią się w zależności od kraju. W znacznej większości krajach, ugruntowała się tradycja przekazywania wielu zadań prawniczych różnym notariuszom oraz urzędnikom. Określenie adwokat odnosi się, bowiem do jednego i przyzwoicie zdefiniowanego typu zawodu. W kancelariach prawnych zatrudnione są, bowiem osoby, zwane prawnikami, którzy są asystentami i nie mają uprawnień do obrony ludzi w sądach.

Niesłychanie trudno jest sformułować uogólnienie, które zdołałoby być trafne dla wszystkich krajów, bo każdy kraj ma swoje własne metody podziału pracy prawniczej. Warto zanotować, iż w Anglii, w XIX wieku podzielono zawód prawniczy na adwokatów (barristers) oraz radców prawnych (solicitors). W wielu krajach istnieje podział na adwokatów oraz prokuratorów, tak jak to ma miejsce na przykład w Hiszpanii. Lecz i w tym wypadku w wielu krajach zdecydowano się na połączenie rozmaitych rodzajów zawodowców w dyscyplinie prawa pod nazwą adwokaci łódź. Praca, jako adwokat wymaga stosowania wiedzy teoretycznej, jaka jest zazwyczaj nadzwyczaj rozległa, do wygodnych przypadków oraz do rozwiązywania indywidualnych problemów.

Dodaj komentarz