Prywatny styl lub styl glamour?

Bycie nieustannie na czasie nie jest pod żadnym pozorem prostym zadaniem. Przeciwnie jest dość czasochłonne oraz kosztowne. Trendy zmieniają się w każdym sezonie. To, co jeszcze niedawno było niesłychanie modne, dziś jest oznaką złego gustu. Jeżeli nie śledzi się na bieżąco tych wszelkich zmian, niezmiernie łatwo o stylistyczną wpadkę. Zdarzyła się ona już niejednej gwieździe. Prasa kolorowa, telewizja i środki masowego przekazu elektroniczne dedykują dużo miejsca na modowe hity. To oczywiście z rozmaitych programów i artykułów można dowiedzieć się wszystkiego o nowinkach ze świata mody. Ponadczasowa jest zawsze klasyka. Łączy się z tym jednakże miarodajne ryzyko. Zbyt częste ubieranie klasycznych strojów ma okazję stać się z nieraz banalne oraz nudne. Bez wyrazu i bezosobowy styl jest zawsze niemile widziany. Należałoby jest wobec tego opracować własny styl – zawsze porządnie widziana będzie modna damska torebka. Z modą należy nieustannie eksperymentować oraz wybierać te przedmioty, jakie w największym stopniu się podobają. Ślepe podążanie za modą to zła droga. Strój, żeby odpowiednio wyglądał, musi uwidoczniać osobowość i charakter noszącej go osoby.

Obecne media prezentują najnowsze trendy ze świata mody. W prasie barwnej, w telewizji, na portalach internetowych styliści udzielają wskazówek, jak komponować ze sobą stroje i jak skonstruować własny oraz niepowtarzalny styl. Wybitnie cenna jest umiejętność eksponowania zalet urody oraz ukrywania wszystkich mankamentów. Perfekcyjnie dobrany strój oraz makijaż umieją zrobić z przeciętnej urody kobietę prawdziwą piękność. W następstwie tego warto jest bezustannie eksperymentować z modą. Światowymi ikonami mody są legendarne modelki, aktorki oraz piosenkarki.

Zazwyczaj śmiało mieszają one ze sobą różne style. Gustowną marynarkę umieją założyć do startych dżinsów oraz baletek. Kozaki zaś zdarza im się ubierać do letnich sukienek. To mieszanie trendów oraz eksperymentowanie z ciuchami znanych projektantów zyskało nazwę styl glamour. Śmiało łączy się w nim styl elegancki ze sportowym. Dodaje się również detale garderoby pochodzące z rozmaitych kultur. Styliści przeważnie wysoko i pochlebnie oceniają takie eksperymenty.

1 komentarz

Dodaj komentarz