Rezonans magnetyczny dla koni jako alternatywa dla USG oraz rentgenodiagnostyki

MRI dla koni to alternatywa dla USG i RTG. Jest realizowany w stajni dla koni Archipp przy użyciu nowoczesnego osprzętu. Badanie przeprowadzone jest na stojącym koniu, od kopyt do stawu nadgarstkowego lub skokowego, a także dla kości i tkanek. Obrazowanie ma miejsce bez użycia promieni rentgenowskich i substancji promieniotwórczych. Natychmiastowe diagnozowanie jakie przynosi rtg koni pozwoli szybko rozpoczynać terapię.

Ambulatoryjny przebieg badania to spore ułatwienie, bo zwierzęcia nie trzeba zostawić w klinice. W wyniku badania otrzymuje się obrazy w przeróżnych płaszczyznach, a jeśli jest to konieczne z uwagi na różne schorzenia, można liczyć na ujęcia porównawcze zdrowej kończyny. Jakość obrazu wpływa na najwyższą jakość diagnostyki. Zaawansowana technika sprawdza się w wypadku ciężkich kulawizn u koni. Rozkuty przed MRI koń zostaje uspokojony za pomocą lekarstw i wprowadzi się go do pomieszczenia diagnostycznego.

Przebadana kończyna jest precyzyjnie ustawiana na polu magnetycznym. W czasie rezonansu powstaje od trzystu do 500 obrazów, opisanych przez doświadczonego radiologa. Krótki czas badania a także to, że jest ono wykonane bez potrzeby podania narkozy są gwarancją spokoju dla właścicieli. Dokładne obrazowanie chorób kości i tkanek miękkich, gdy uprzednio postawiona diagnoza była niepotwierdzona.

Po zrobieniu MRI uzyskuje się przekonanie, że technika leczenia będzie dobrana doskonale. Z badania można skorzystać, gdy koń przeznaczony jest do kupna lub sprzedaży. Badanie z pomocą MRI pozwoli na wgląd w obszary niedostępne dla pozostałych technik obrazowania. Mogą to być struktury zamknięte w obrębie puszki kopytowej albo zmiany w obrębie kości, tkanki podchrzęstnej oraz chrząstki stawowej. MRI to baza do wyleczenia chorób ortopedycznych. Sprawdzając wyniki specjalista od razu może zadecydować o sposobie leczenia.

Dodaj komentarz