Rozwód oraz alimenty – wsparcie prawnika

Rodziciele na ogół potrzebowaliby dla swoich dzieci kariery sądowej. Jednak równocześnie w stworzonym przez nas kraju zaufanie do mecenasów cały czas maleje. Dotyczy to także adwokatów, choć niegdyś wśród zawodów sądowych cieszyły się najogromniejszym zaufaniem. Wynikało to z faktu, iż adwokaci kojarzyli się z obrońcami opozycjonistów, co wywierało do nich sympatię. Po metamorfozach konstytucyjnych dostrzegamy to właśnie dzięki mediom, iż adwokaci bronią nie zawsze legendarnych osób publicznych. Prawnik pomaga jednakże konsumentowi w imię prawa, według jakiego każdy ma do takiej obrony prawo, obojętnie od własnego stosunku do popełnionego przez niego działania.

Chociaż jakikolwiek mecenas ma obowiązek przestrzegać zasad etyki adwokackiej zawartej w Kodeksie Etyki Adwokackiej, to niemniej jednak nie wystarcza, żebyśmy im ufali. Kodeks ten powiada przejrzyście, że stosunek konsumenta oparty jest na zaufaniu oraz adwokat powinien zakończyć współpracę z kontrahentem jeżeli ten stracił to zaufanie. Interesujące, ilu adwokatów istotnie zdecyduje się to robić w takiej sytuacji? Starożytni jak mieli w tym wypadku rację. Nieznajomość prawa ot tak szkodzi, bowiem nie jest żadnym wyjaśnieniem, kiedy popełni się czyn niedozwolony, stojący w sprzeczności z jakimś aktem prawnym. Nie sposób jednakże zaznajomić całego prawa obowiązującego w danym kraju. Także prawnicy specjalizują się w wyznaczonych jego dyscyplinach. I tak nawet adwokat alimenty Łódź skupia się albo na przepisach prawa karnego, czy też na sprawach rozpatrywanych przez sądy rodzinne oraz tak dalej.

Zwykłemu człowiekowi niezwykle łatwo wstąpić w konflikt z prawem, bo, jak wspomniałam, gąszcz rozporządzeń będzie w zasadzie nie do ogarnięcia. Kiedy już tak się zdarzy niewątpliwie warto poszukać pomocy kogoś takiego, jak adwokat. Nie tylko pomoże nam w pełni zrozumieć kłopot, w jakim się odnaleźliśmy, jednakowoż może sprawnie przeprowadzić nas przez meandry prawdopodobnego procesu karnego. Koszt, jaki to za sobą niesie oraz tak może być o wiele niższy, aniżeli bez takiego fachowego wsparcia. Mecenas ma okazję przydać się nam w najmniej wyczekiwanym momencie. Należałoby znać prawo w miarę możliwości. Jednakże należałoby również uwierzyć fachowcowi, kiedy tak właściwie już zajdzie taka potrzeba.