Skoki spadochronowe oraz treningi AFF – para lub solo?

Duża grupa zafascynowanych skokami spadochronowymi ludzi chce, choć raz w życiu tego dokonać. Połowa z nich nigdy tego nie robi, bo gdzieś w pewnym czasie, inspekcję przejmuje strach, który wyraża niepewności, czy skoki spadochronowe są pewne oraz czy na pewno w trakcie ich wykonywania nic się nie stanie.

Kiedy skacze się samemu, wolno posiadać wątpliwości. Kiedy tak właściwie tudzież decyduje się na skoki w tandemie, kompletne wydarzenie jest podwójnie pewne. Po pierwsze, postać skacząca jest przytwierdzana do instruktora, który wszystko za nią robi i steruje kompletnym skokiem. Po drugie, sam spadochron posiada w swojej konstrukcji dużą ilość ubezpieczeń. Spadochron, to tak w gruncie rzeczy dwa spadochrony, główny oraz zapasowy. Ten drugi zawsze jest składany przez umyślnie wykwalifikowaną do tego osobę, tak nazywanego układacza.

Spadochron wyekwipowany jest w Cyprys, pecet monitorujący parametry lotu i w razie potrzeby, kiedy newralgiczny spadochron nie pozostaje otwarty w dobrym momencie, otwiera ten zapasowy. Przyśpieszona Nauka Swobodnego Spadania jest zupełnie inaczej nazywana jako AFF, inaczej Accelerated FreeFall oraz jest jednym ze szkoleń proponowanym przez aerokluby, które absorbują się skokami spadochronowymi. Jest także jednym z najpopularniejszych kursów, które można przejść, jako SkokiZielonaGora.PL – Skoki Spadochronowe Zielona Góra. Szkoli ono w niesłychanie atrakcyjnej zręczności, mianowicie okazuje w jaki sposób spowolnić spadanie, tuż po wyskoczeniu z samolotu oraz otworzeniu spadochronu. Nie są to skoki w tandemie, właśnie dlatego uczestnik zdany jest sam na siebie oraz system ochronny.

Poprawnie jest w pierwszej kolejności przejść szkolenie bazowe o nazwie Static Line, które to umożliwia oswojenie się ze skokami samymi w sobie. Polega ono na odbyciu trzech, samodzielnych skoków, z niskiej wielkości, gdzie spadochron otwiera się sam w słusznym momencie. Szkolenie AFF jest przeznaczone przede wszystkim dla ludzi, jakie chcą w krótkim czasie błyskawicznie nauczyć się zdolności wolnego spadania, a także tych, którzy na serio myślą o kontynuacji sportu.