Słowność i czynności ukierunkowane na dobro zleceniodawców – Prodetektyw

Nowoczesne techniki pracy w Prodetektyw są wdrażane, ponieważ detektywi pracujący w tym miejscu mają duże doświadczenie w proponowanych świadczeniach. Dlatego można skorzystać z białego wywiadu. Bazuje on na wykorzystywaniu ogólnodostępnych, lecz też opłacanych baz danych, stron i social mediów. Ta forma pracy wywiadowczej przydaje się w sprawach prywatnych, jak i w firmowych. To zgodna z prawem technika uzyskiwania informacji, a więc nie trzeba się jej obawiać. Detektywi zbiorą i przeanalizują dane ważne dla klienta.

Taki wywiad pozyskiwany w celach gospodarczych okazuje się pomocny na przykład właścicielom firm, którzy chcą otrzymać wiadomości z cyberprzestrzeni odnośnie potencjalnych pracowników, kontrahentów czy firm konkurencyjnych. Klienci prywatni mogą chcieć sprawdzić partnera.

Specjaliści wyodrębnią informacje znaczące od mniej ważnych. Mają dostęp do wizerunków, które ich interesują, danych prywatnych, informacji o rodzinach, poglądów i lokalizacji. Mogą też korzystać z innych technik, takich jak wywiad gospodarczy lub wywiad wykonywany w celach osobistych. Zadania w ramach OSINT mogą być poprowadzone w sposób jawny albo dyskretnie.

Pewne informacje będą zawierać: adres zamieszkania, numer telefonu i danych abonenta, aktualny wygląd, rozpoznanie grona bliskich znajomych, wyznaczenie bieżącej lokalizacji, wyznaczenie miejsca pracy i stanowiska, czy sprawdzenie zaplanowanych strategii biznesowych firmy. Biuro detektywistyczne proces poszukiwania wiadomości rozdziela na parę etapów: uzyskanie ogólnodostępnych informacji odnoszących się do osoby lub przedsiębiorstwa, filtrowanie wiadomości oraz odrzucanie nieważnych, sprawdzanie i analiza wyodrębnionych wiadomości oraz opracowanie raportu. Podobnie, nowoczesne podejście obowiązuje przy rozwiązaniu innych spraw, jakimi standardowo zajmuje się biuro. Eksperci wykorzystają innowacyjny sprzęt.

Dodaj komentarz