Soki gotowe czy własne? Sprawdź, co zdrowsze

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że najlepszym źródłem witamin, jakie człowiek potrzebuje zwłaszcza w trakcie zmiany roku są naturalnie owoce oraz warzywa. To smutne duża grupa z nas nie niezmiernie za nimi przepada, a w związku z tym trudno jest nam przekonać się na przykład do tego, aby na obiad zjeść garść jarzyn zamiast na przykład ziemniaków z sosem, oraz do tego mięso.

Oczywiście mowa o mięsie z warzywami. Z reguły zapychamy się niepotrzebnie, podczas gdy wystarczyłoby zjeść warzywa oraz doliczyć do nich solidnego sosu, a wszystko będzie smakowało bezbłędnie i wbrew pozorom naje nas, zapewniając także słuszną dawkę witamin. Jeżeli jednak najzwyczajniej w świecie nie kochacie warzyw w takiej formie, a przepadacie za owocami w postaci soku, to bez żadnego ale musicie pokusić się o dzienne spożywanie soków, na przykład biorąc je do pracy bądź pijąc rano przed wyjściem czy po prostu na śniadanie.

Warto pić soki, bowiem to bardzo dobre możliwe źródło witamin oraz oczywiście są one nadzwyczaj smaczne, W soku znajduje się znacznie więcej pomocnych składników jakie przyswoi organizm aniżeli na przykład w gotowanych czy smażonych warzywach.

Jeżeli przez zbliżające się lato czy wiosnę Ty również masz zamysł wprowadzić w swoim życiu zmiany, szczególnie pod kątem jedzenia czy picia, a w następstwie tego spożywanych artykułów żywieniowych, to musisz zacząć pić więcej soków bo to perfekcyjne co może spotkać się na wiosnę, kiedy organizm jest osłabiony – wypróbuj tłocznia soków. Niestety wielu z nas popełnia jeden istotny błąd – decydując się na picie soków, co jest oczywiście wybitnie zdrowe oraz pozwala skutecznie wzmocnić organizm, wybiera złe soki. Jakim sposobem to dopuszczalne? Otóż chcąc napić się soku idziemy do sklepu oraz wybieramy sok w kartoniku, który podobno składa się wyłącznie z owoców.

Rzeczywiście, są takie soki, określa się je mianem soków jednodniowych, jednak pomyślcie logicznie – jeżeli sok może być w sklepie rok, to chyb nie jest możliwe, że jest naturalny i zdrowy? Nie ma również możliwości, by nie miał w sobie cukru, a nawet jeżeli, to zapewne zamiast tego znajduje się w nim dużo innych niewartościowych detalów. Należałoby jest w takim razie wykonać sok samodzielnie, nawet, jeśli doprawimy go cukrem to będziemy wiedzieć ile go tam jest i będzie on zdrowszy.

Dodaj komentarz