Styl nowoczesny versus tradycja – przetestuj modne okrycia głowy

Modowe potyczki spotykane są praktycznie wszędzie. Nawet na rynku czapek widać różnic traktujące stylu tworzenia, tradycji i awangardy, jaka tak niezmiernie ceniona jest przez młodzież. Styl nowoczesny, awangarda, nowatorskie kształty czapek versus tradycja, sztampowość – to potyczka, jakiej należałoby się przyjrzeć. Na szczęście w sklepach wynajdziemy czapki, które spełnią wyczekiwania również wielbicieli tradycji, jak i hobbystów nowości. Należałoby zwrócić szczególną uwagę na jeden, jakże istotny aspekt – nie sam styl jest istotny, jednakowoż to, jak czujemy się nosząc czapkę.

Niektórzy na rzecz stylu zapominają o racjonalności, wybierając czapki nadmiernie małe lub po prostu niedopasowane do swoich potrzeb. Czym to się kończy? Awersją wobec noszenia czapek oraz brakiem ochrony głowy jesienną lub zimową porą. Twórcy czapek starają się, żeby każdy nowatorski model był funkcjonalny. Poprawiona technika produkcji, większe dyspozycji doboru materiału – to powoduje, że nowoczesne czapki wcale nie są niewygodne – przetestuj nakrycia głowy. Wręcz przeciwnie, są lepsze, niż sztampowe filcowe okrycia głowy. Skonfrontujmy to na przykładzie uszanki. Dawniej produkowano ją z filców. Mowa o wojskowych wersjach czapek. Obecnie uszanki to miękki bawełniany materiał z puchową wyściółką. Sam krój nie zmienił się tak niesłychanie, lecz za to zmieniły się okoliczności produkcji i wynik końcowy, jaki przemawia na pozytyw. Tak w związku z tym nie kierujmy się przy wyborze tylko stylem.

Rzeczywiście, jest on istotny, jakkolwiek zawsze na pierwszym miejscu powinna odszukać się wygoda oraz dostosowanie czapki do należącej do nas głowy. Jedynie wtenczas będziemy radować się z każdej sekundy spaceru w czapce. Zimowe czapki to zdecydowanie najogromniejsza grupa okryć głowy, jaką spotkamy w galeriach, sklepach internetowych lub też w innych punktach sprzedaży usposobionych na propozycję garderobianą. Zimą potrzebujemy asekuracji głowy. Nie ma mowy, aby nosić zwiewne czapki, które swoją budową znacznie bardziej pasują do lata, niż do zimy.

Dodaj komentarz