Tanie i działające tonery

Decydując się na osobistą domową drukarkę laserową, kierujemy się nie jedynie jakością. Znacząca jest też wygoda i koszty jej eksploatacji. Niestety musimy liczyć się z tym, że chociaż drukarki laserowe są bardzo wydajne, to jednakże zakup oryginalnego tonera jest dość ogromnym wydatkiem. Choć oferowane przez producenta tonery są na pewno najlepsze pod względem jakości, to niemniej jednak rezygnujemy z niej, by zaoszczędzić. Na rynku dostępnych jest wiele tzw. tonerów alternatywnych. Wolno je zastosować w drukarce zamiast tych oryginalnych, niemniej jednak są o wiele tańsze.

Jeśli dobrze wybierzemy producenta tonerów opcjonalnych, to jakość druku nie powinna na tym bardzo ucierpieć. Zakupić można np. toner zamienny śmiały – toner hp laserjet 15w. Taki rodzaj produkowany jest w fabrykach, najczęściej w Chinach.

Jest fabrycznie zapakowany oraz oznaczony przez producenta. Ma pokrewną do oryginału konstrukcję, ale przy jego produkcji zastosowano inne rozwiązania i materiały. Niestety tonery tego rodzaju są do jednorazowego użytku i nie można ich regenerować. Gdy decydujemy się na zakup innowacyjnej prywatnej drukarki laserowej zwracamy szczególną uwagę na wiele składników. Firma powinna być solidna, drukarka powinna posiadać jak optymalne parametry techniczne a koszt eksploatacji ma obowiązek być jak najmniejszy. Drukarki laserowe są dosyć wydajne, jednak regularny zakup oryginalnego tonera to dosyć istotny koszt. Właśnie dlatego również wielokrotnie decydujemy się na kupno zdecydowanie tańszego zamiennika.

Na rynku dostępnych jest parę rodzajów tonerów alternatywnych. Wolno zakupić toner zamienny fabrycznie nowy. Należytym rozwiązaniem jest również toner zamienny remanufakturowany. Ich producenci skupują oryginalne puste kasety, a w następnej kolejności regerują je. Regeneracja ta polega na wymianie niektórych detalów, które zużyły się podczas eksploatacji. Do z reguły wymienianych elementów należą chip zliczający, bęben światłoczuły oraz listwa zbierająca. Po wymianie tych elementów toner napełnia się proszkiem oraz pakuje w pudełka producenta. Przed zapakowaniem każdy toner musi przejść pozytywnie odpowiednie testy jakości.

Dodaj komentarz