W jaki sposób ekspresowo postawić lokal mieszkalny? Budownictwo modułowe oraz formalności

Planując budowę własnego domu, należałoby jest tak zaplanować poszczególne jej etapy, żeby optymalnie wykorzystać warunki pogodowe i nie mieć przy okazji tego typu problemów, że mróz utrudni nam na przykład dokończenie pewnego etapu budowy. Dlatego najlepszym, maksymalnym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie prac budowlanych wczesną wiosną, żeby najpóźniej w miesiącach jesiennych zakończyć prace na zewnątrz budynku, gdy będzie on już zadaszony, okna oraz drzwi będą zamontowane. Wobec tego także prace oraz czynności powiązane z przygotowaniem samej budowy warto rozpocząć już w roku poprzedzającym budowę, gdyż uzyskiwanie pojedynczych zezwoleń, gromadzenie wszelkiej potrzebnej dokumentacji jakkolwiek może trwać kilka ładnych miesięcy. Nawet sprawa przyłączenia pojedynczych mediów, decyzje wydane w tej sprawie też powodują dodatkowy czas, wymagany do uzyskania warunków znaczących dla rozpoczęcia poprawnych prac budowlanych. Najogromniejszym wrogiem procesu budowy jest mróz, ponieważ większość prac powiązanych z murowaniem czy tynkowaniem nie powinna być prowadzona w temperaturze ujemnej, najlepsze jest nie przekraczanie granicy 5 stopni Celsjusza.

Fundament – jak sama nazwa wskazuje – to podstawa całej konstrukcji, powinien być więc wykonany z dobrej jakości materiałów, sumiennie, ze znajomością sztuki budowlanej – rekomendujemy również alternatywę, domy modułowe. Na pewno przystępując do tej czynności, nie wolno robić tego późną jesienią, bo mróz jest najogromniejszym wrogiem świeżo wykonanego fundamentu. Najprzyzwoiciej więc wykonać ten etap prac wczesną wiosną, prawidłowo wykonany fundament zapobiegnie sytuacjom, iż budynek w przyszłości będzie osiadał, a ściany pękały.

Poprawnie wykonany fundament zapobiegnie tez przenikaniu do wnętrza obiektu wód gruntowych, jak tez przemarzaniu ścian, co jest bardzo istotne w procesie dalszego użytkowania domu. Technika zrealizowania fundamentu jest też zależna od jakości oraz rodzaju podłoża, jakie znajduje się w danym miejscu. Właśnie dlatego wykonanie fundamentu pod dom należałoby jest powierzyć wykwalifikowanej, przetestowanej ekipie, by mieć pewność jego wzorowego wykonania. Beton użyty do tego rodzaju prac powinien być najwyższej jakości, najlepiej jest zamówić skończony beton, przywieziony na budowę w specjalnej betoniarce – wyrabianie betonu na miejscu stwarza bowiem pewne niebezpieczeństwo jego słabszej jakości.

1 komentarz

Dodaj komentarz