W jaki sposób kurować hemoroidy i obniżyć ich bolesność?

Leczenie hemoroidów nie jest łatwe. Choroba ta ma prawo przytrafić się adekwatnie każdemu z nas, bez względu na wiek. Kiedy tak właściwie żylaki odbytu zaczną efektywnie uprzykrzać nam życie, w owym czasie na pewno warto zasięgnąć kompetentnej rady lekarza. Istnieje również parę domowych sposobów na hemoroidy, które jesteśmy w stanie wyeksploatować w walce z niepożądanymi guzkami krwawniczymi. Hemoroidom sprzyjają przewlekłe stany zapalne, brak ruchu, a również niewłaściwa dieta. Jeśli nie pragniesz dopuścić do ich rozwoju, koniecznie zwróć uwagę na swój styl życia oraz nawyki żywieniowe.

Kiedy tudzież żylaki odbytu już się pojawiły, sięgnij po sprawdzone domowe sposoby. Ziołolecznictwo jest jedną z najstarszych metod leczenia hemoroidów. Pośród zazwyczaj wymienianych ziół przynoszących ulgę w leczeniu żylaków odbytu pojawia się w głównej mierze tak zwany oczar wirginijski.

Zioło to nazywane jest również orzechem czarnoksięskim i doskonale nadaje się do walki z guzkami krwawniczymi. W medycynie zwykle stosuje się korę oraz sproszkowane liście tej rośliny, które służą do robienia okładów. Obszerne znaczenie w leczeniu hemoroidów ma również kasztanowiec stereotypowy. Związki zawarte w kwiatach tej rośliny mają przedsięwzięcie antybakteryjne i rozluźniające. Kasztanowiec, tak samo jak wyżej przytoczony oczar, dedykowany jest do użytku zewnętrznego. Okłady z tego zioła oprócz tego zapobiegają rozwojowi stanów zakrzepowych w hemoroidach. Co jeszcze przyniesie ulgę? Kiedy cierpimy na hemoroidy, niezmiernie istotne jest dbanie o właściwą higienę intymną.

Nie wolno zapominać o dokładnym podcieraniu się po każdej wizycie w toalecie. Co więcej, najprzyzwoiciej do tego celu używać miękkiego i bezzapachowego papieru toaletowego. Barwiony papier może wywoływać podrażnienia. Ulgę w hemoroidach może przynieść nam także posmarowanie okolicy odbytu wazeliną lub ewentualnie olejkiem z kiełków pszenicy. Aby zmniejszyć ból oraz obrzęk towarzyszący guzkom krwawniczym, można także sięgnąć po kostki lodu czy też specjalne ziołowe czopki, które dostępne są w aptekach bez recepty. Jeżeli to nie pomaga, wstąp na hemoroidy gdzie znajdują się wiadomości o leczeniu.

Dodaj komentarz