W jaki sposób zadbać o stopy i dłonie?

Od stuleci wiadomo, że masaż to perfekcyjna metoda rozluźniająca po ciężkim dniu. Już starożytni z lubością poddawali się zabiegom masowania swojego spiętego ciała. Masaż tajski to wybitnie interesująca metoda pracy z ciałem nie wyłącznie pozwalająca się zrelaksować, jakkolwiek również mająca właściwości lecznicze, ponieważ poprzez różnorodnego typu uciski dobroczynnie wpływa na krwioobieg. Masaż tajski to niezwykle nietypowy oraz atrakcyjny sposób masowania odbywa się on, bowiem na podłodze, jeżeli masażysta myśli, że może wykonać go np. na stole to możemy od razu oznajmić, że nie będzie to z pewnością masaż tajski.

Masaż tajski z racji wykonywanych zabiegów ma obowiązek odbywać się na podłodze i w ubraniu, albowiem masażysta całym własnym ciałem oddziałuje na nasze oraz musi mieć miejsce, aby przybierać należyte pozycje. Osoba, która decyduje się na ten rodzaj masażu musi się liczyć z tym, że masażysta będzie wspólnie z nią przybierać różnorodne pozycje na i wykonywać masaż kciukami, stopami, dłońmi, kolanami, przedramionami – wypróbuj także podologia warszawa.

Jest to bardzo intymna forma kontaktu z trenerem, któremu powierzamy swoje ciało. Trener przekręca nasze ciało na brzuch, bok, plecy oraz do pozycji siedzącej wykonuje rozmaite elementy jogi, wskutek tego masaż tajski nazywa się też jogą dla leniwych. Nasze ciało jest rozciągane, uciskane i przekręcane w rozmaitych pozycjach i figurach zezwala wierzono, że zezwala to uwolnić negatywną energię oraz koryguje krążenie. Pełny masaż odbywa się w pewnym schemacie trener rozpoczyna os stóp i przechodzi coraz to wyżej w górę.

Niemniej jednak, jeśli po całym ciężkim dniu w największym stopniu dokuczają nam np. stopy to należałoby spróbować tajskiego masażu stóp, jaki obejmuje też kostki, palce, podeszwy i łydki oraz uda. W połączeniu z olejkami zapachowymi, jakie dodatkowo oddziałują na nasze zmysły możemy odczuć ogarniające nas rozluźnienie oraz spokój.

Masaż tego rodzaju poprawia funkcjonowanie układu krwionośnego oraz immunologicznego. Jeśli tylko mamy szansę skorzystania z takiego rodzaju relaksującego masażu jak masaż tajski czy także masaż stóp przy użyciu olejków aromatycznych nie wahajmy się nawet ulżyjmy swojemu obolałemu i przemęczonemu organizmowi i zafundujmy mu odrobinę relaksu.

Dodaj komentarz