Wózek i fotelik – fundamentalne gadżety dla potomstwa

Kiedy tak właściwie dziecko przychodzi na świat, rodzice są z reguły nadzwyczaj przejęci. Kupują sporo rzeczy, żeby ich pociesze niczego nie brakowało. Co prawda niektórzy przesadzają z zakupami i kupują nazbyt wiele niepomocnych rzeczy, jednakże z drugiej prawdą jest, że dziecko, pomimo iż takie malutkie, ściśle mówiąc wielu rzeczy pożąda.

Warto zdać sobie sprawę, co jest najistotniejsze. Oprócz środków pielęgnacyjnych, ubranek i szczególnych pokarmów, niezbędne wydaje się kupno wózka oraz fotelika samochodowego.

Wózek przyda się nie tylko do spacerów, jednakowoż oraz do kołysania, bujania potomka do snu. Foteliki dziecięce to natomiast obowiązkowe wyposażenie samochodu, jeżeli jeździ w nim dziecko, które nie zakończyło dwunastego roku życia oraz nie przekracza 150 cm. Wzrostu – wypróbuj fotelik britax. Jeżeli będziemy przewodzić dziecko bez niego, jesteśmy w stanie pozostać ukarani mandatem. Jednakże nie to jest prawdopodobnie najistotniejsze – foteliki samochodowe najzwyczajniej w świecie gwarantują dziecku pokaźniejsze bezpieczeństwo, a na tym z pewnością nie należałoby oszczędzać. Wózki dziecięce to z kolei nadzwyczaj złożony temat.

Wybierając stosowny wózek musimy wziąć pod uwagę wielkość oraz wiek dziecka, jednak także i skonstruowany przez nas osobisty styl życia. Jeżeli mamy drobne mieszkanko, w jakim stojący wózek jest zawalidrogą, a do tego musimy wchodzić na piętro i nieraz podróżujemy-wózek składany będzie znakomity.

Najmłodszym dzieciom (noworodkom, niemowlętom) kupuje się wózki głębokie, w jakich jeżdżą w pozycji leżącej, starszym zaś tak zwane spacerówki, w jakich mogą siedzieć. Jednak sam wózek to nie wszystko, na rynku wolno dostać dużo akcesoriów. Czy są one niebezużyteczne, decyduje sam rodzic. Tak wobec tego przed deszczem i nadmiernie ostrym słońce może ochronić wyjątkowa parasolka przemontowana do wózka. Folia przeciwdeszczowa, nakładana na pełny wózek, nie zezwoli dziecku zmoknąć. Oby ochronić je przed owadami, możemy założyć również moskitierę. Na pewno przyda się też bagażnik, w którym można schować pieluszki oraz butelkę, kiedy tak właściwie wybieramy się na spacer.