Wózki oraz foteliki samochodowe dla kilku maluchów

Narodziny dziecka to dla większości rodziców znaczne szczęście. Długie chwile wymagania wynagrodzone zostają radosnym gaworzeniem maleństwa. Co niektórym rodzicom zdarza się nawet szczęście podwójne, lub… potrójne oraz więcej. Nie da się zakamuflować, że utrzymanie jednego dziecka dużo kosztuje.

Kupienie wyposażenia do pokoiku, wózek, fotelik do samochodu, a przede wszystkim środki pielęgnacyjne-pieluszki, zasypki, kremy itp.-to wszystko jest coraz to droższe. Tak wobec tego rodziciele wieloraczków mają pod tym względem dużo trudniej. Z pewnością czeka ich dużo wydatków połączonych z przyjściem na świat dzieci. Jednym z nich jest nabycie słusznych wózków i fotelików samochodowych. Nie musimy się jednak obawiać, że będziemy mieli trudności z ich zakupem, gdyż producenci tego rodzaju sprzętów wychodzą naprzeciw także familiom wielodzietnym.

Dawniej rodzice wieloraczków musieli kupować dla nich oddzielne wózki dziecięce. Było to niezmiernie niepraktyczne oraz niekomfortowe, bo na spacer musiały wychodzić z nimi zawsze co najmniej dwie osoby. Dziś produkowane są wyjątkowe wózki bliźniacze – sprawdź recaro wózek dziecięcy. Dzieci są w stanie być w nich usadzone obok siebie, bądź też jedno za drugim. Każde z tych rozwiązań ma swoje walory i minusy. Wózek, w którym dzieci siedzą obok siebie jest szerszy niż normalny wózek, zajmuje więcej miejsca na chodniku, może być więc mniej praktyczny jeśli dużo chodzimy po mieście.

Z kolei wózek „jedno za drugim” jest węższy, ale dłuższy-nie możemy się wychylić, żeby zobaczyć, co robi dziecko siedzące z przodu. Dla mam, które kochają posiadać wszystko na oku może być to drobna niedogodność. Są również wózki dla trojaczków oraz czworaczków, które w Polsce są mniej atrakcyjne, jednakowoż łatwo dostępne na zagranicznych serwisach zakupowych. Trochę bardziej skomplikowanym tematem są foteliki dziecięce. Tutaj niestety nie da się niczego wymyślić, każde dziecko, dla jego własnego bezpieczeństwa, musi mieć swój własny fotelik, należycie zamocowany w samochodzie.